Jakie są domowe sposoby na zgagę i kiedy nie można ich stosować?

Posted on 23/08/2022 7:53am

Większość z nas skarży się czasami na zgagę. Jest to dolegliwość polegająca na uczuciu pieczenia w okolicach gardła czy też przełyku. Są oczywiście odpowiednie lekarstwa, jednak zanim objaw taki nie będzie przewlekły, należałoby wcześniej wypróbować domowe metody.
Jednym z najbardziej typowych sposobów na zlikwidowanie zgagi jest przygotowanie oraz spożycie herbatki imbirowej. Trzeba ją pić każdego dnia ok. 20 minut przed spożyciem swego obiadu. W taki sposób można uspokoić trochę swój żołądek i zatrzymać wydostawanie się gazów. Wszystkie posiłki muszą być oczywiście w większym stopniu rozłożone w ciągu dnia. Innym sposobem na zgagę jest zawierająca alkaliczne właściwości i obfita w minerały musztarda. Posiada ona również właściwości, które skutecznie neutralizują będące w żołądku kwasy.

Struktura tej strony bardzo Ci się spodobała? Raduje nas to. Więc może masz ochotę przelogować się do kolejnej strony? Prosimy, dowiedz się i sprawdź (http://www.ocelio.pl/pl/c/Napoje-Owsiane/41) jak to uczynić.

Gdy odczujemy nieprzyjemny smak kwasu żołądkowego, często wystarczy wziąć łyżkę najlepszej musztardy i natychmiast poczuje się ukojenie. Pamiętaj jednak, że domowe sposoby na zgagę nie powinny być stosowane zbyt długo. Jeżeli kłopoty występują przez zdecydowanie za długi czas, koniecznie skonsultuj się z doktorem.


okulary
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak chcesz poznać więcej tych domowych środków, to spróbuj jeszcze sok aloesowy. Wystarczy jedynie połowa szklanki, gdyż napój ten ma działanie przeczyszczające. Taki palący problem mogłaby także ugasić jedna łyżeczka sody oczyszczonej, gdyż posiada ona wyższe pH i mogłaby w ten sposób neutralizować kwasy żołądkowe.
Ostatni tutaj opisywany sposób być może nie jest zbyt elegancki, lecz bywa równie skuteczny, jak inne tutaj wymienione. Idzie o żucie gumy, która nie zawiera węglowodanu. Zwiększa ona ilość obecnej w gardle śliny, a tym samym zapewnia bardziej korzystne trawienie.

Tags: dom, lek, problem