Jakie regały będą idealne do laboratorium?

Posted on 24/01/2021 10:45am

Podobnie jak do każdej pracy, w Laboratorium także są potrzebne specjalne meble. Niezbędne są szczególnego rodzaju szafy czy też szuflady.


Bardzo ważny jest Wybór sposobu montażu mebli. Jeżeli we właściwy sposób są one ustawione, wówczas miejsca pracy są także właściwie przygotowane.
Żeby tak się stało, musimy dobrać odpowiednie dygestoria laboratoryjne. Stelaż o formie litery "C" pozwoli na ustawienie szaf większych gabarytowo.

Wykonasz krok do przodu, jeżeli obejrzysz, co zawiera praktyczna oferta (https://centrumsella.pl/okulista/oferta/). Sprawdź, że naprawdę informacje na niej umieszczone są istotne.

Układ ten ułatwia także utrzymanie w porządku laboratorium. Daje to także możliwość jego dodatkowego wzmocnienia. Przez to można by na blatach umieścić laboratoryjną aparaturę. Stelaż o formie litery "A" zapewni znaczną stabilność oraz umacnia odporność na różne uszkodzenia. Szczególnie jest to ergonomiczne wyjście dla stanowisk, które są przeznaczone do pracy w stojącej pozycji. Miejsca bez stelażu byłyby natomiast najlepsze dla prac administracyjnych oraz dydaktyki bez zajęć praktycznych.


Pudło na perfumy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


W momencie kupowania regałów należy zwrócić szczególną uwagę na ich obciążenie. Rozstawiając regały trzeba również pod uwagę wziąć możliwość zainstalowania nadstawki z elektrycznym gniazdkiem oraz oświetleniowym modułem. Przy szafach przesuwnych musimy brać pod uwagę wytrzymałość kółek. Regały muszą być również dostosowane tak do pracy w pozycji stojącej jak i siedzącej. Dobierając szuflady do laboratorium, trzeba mieć na uwadze zabezpieczanie frontów szuflad przed rdzewieniem oraz zniszczeniami, które mogłyby być wywołane przez wyciekające substancje żrące. Istotna jest także możliwość wysunięcia wyłącznie pojedynczej szuflady w danym momencie.
Także bardzo ważne jest zabezpieczenie ich przed samoistnym wysuwaniem.

Zaciekawił Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź opatrunek hemostatyczny szybko, tutaj jest coś, co prawdopodobnie także będzie równie ciekawe.

Istotne są też blaty, które są integralną częścią laboratoryjnych stolików. Wybór materiału, z jakiego wykonany jest blat stołu jest uwarunkowany od oczekiwanego przeznaczenia.

Tags: preparaty, Laboratorium, Wybór