Jakie choroby leczy lekarz laryngolog?

Posted on 13/04/2019 8:52am

Laryngolog jest doktorem, trudniącym się oceną i leczeniem chorób nosa, ucha, gardła oraz krtani jak też pozostałych narządów głowy i szyi.


zdrowie - kadr
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Jego specjalnością są między innymi choroby ucha a także Kości skroniowej, choroby w obszarze nosa oraz przynosowych zatok, a także chorobowe stany gardła, jamy ustnej, krtani oraz tchawicy. Profesjonalista laryngologii diagnozuje a także kuruje również schorzenia przełyku, oskrzeli, szyi, głowy oraz przyległych struktur.


Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko
Author: Media Forum
Source: Media Forum


Laryngologia, nazywana też otolaryngologią, jest jedną z ponad 40 głównych specjalizacji lekarskich. Doktor laryngolog (kliknij tu) charakteryzowany bywa również czasami tytułem "chirurga głowy i szyi". Dysponuje on należytą wiedzą oraz kwalifikacjami z zakresu oceny oraz leczenia schorzeń tych struktur, jakie znajdują się w obrębie szyi oraz głowy, a zatem głównie ucha, nosa i przynosowych zatok, a również jamy ustnej, gardła oraz krtani. Laryngolog prowadzi również diagnostykę a także leczenie chorób, zachodzących w obszarze oskrzeli i tchawicy. Obszar działań laryngologa obejmuje także choroby narządów zmysłów, takie jak zakłócenia słuchu, równowagi, smaku i węchu, a również choroby nerwów czaszkowych wraz z oceną a także leczeniem zaburzeń przełykania i obwodowej postaci zespołu snu z bezdechem sennym.


poradnia laryngologiczna Poznań na ogół zajmuje się leczeniem pacjentów z bólem i stanami zapalnymi uszu, a również z uczuciem zaczopowania jak też chronicznymi usznymi szumami. Na konsultację laryngologiczną powinny się także zgłosić pacjenci z niedosłuchem, problemami z migdałkami a także długotrwałym zapaleniem krtani.

Tags: czas, Kości, poradnia, chirurg, chorzy