Jakiego rodzaju trening jest w stanie zagwarantować wspaniałą kondycję i piękną sylwetkę? Czy istnieje taki sposób? Oczywiście!

Posted on 22/06/2018 10:50am

Tego rodzaju trening jest perfekcyjny dla kogoś, kto uwielbia aerobik oraz pracę na siłowni. Łączy on bowiem trening aerobowy i siłowy. Pozwala więc szybko spalić tłuszcz, co wpłynie na piękniejszą sylwetkę. Stosuje się do niego niewielkie obciążenia, nie prowadzi więc do znacznego przyrostu masy mięśniowej (nie jest to w takiej sytuacji najodpowiedniejsza metoda dla chcących dość znacznie powiększyć masę ciała).

Kobieta w trakcie treningu
Author: Alejandro Martinez
Source: http://www.flickr.com
Trening (ciekawe trening: www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Dla-Kobiet_Bialko-dla-kobiet-2601.html) obwodowy polega na wykonywaniu od 8 do 15 ćwiczeń w konkretnej kolejności - trening (zobacz sprawdź informacje). Ich okres trwania wynosi od 30 do 60 sekund. Pomiędzy ćwiczeniami nie powinno być przerw, natomiast jedyny odpoczynek to moment, który zajmie nam zmiana na kolejne ćwiczenie. Polega to na tym, że wykonywanie ćwiczeń to jeden obwód, po nim następuje dłuższa przerwa, jaka powinna trwać między 2-5 minut. Bardzo często przeprowadza się dwa, trzy obwody, ich wykonanie zapewnia intensywny trening o okresie trwania pomiędzy 30-45 minut. Taki trening zapewnia bardzo dużo zalet.Przede wszystkim wzmacnia siłę oraz wytrzymałość. To zawsze istotne, gdy pragniemy regularnie wykonywać ćwiczenia. Równie ważny jest wynik tych ćwiczeń, a więc jędrne ciało i lepsza sylwetka. Ważną informacją jest to, iż ćwiczenia te może robić w sumie osoba w każdym wieku, bo takie zestawy mogą być przystosowane do wieku ćwiczącego, a co najistotniejsze - jego zdrowia oraz kondycji.

Trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Większość sportowców stosuje właśnie ten trening, jest on idealny dla większości przygotowujących się do różnych zawodów. Ćwiczenia jesteśmy w stanie wybrać samemu, mogą być na tyle łatwe, że każda osoba może czerpać satysfakcję z ich zrobienia. Ćwiczenia się bardzo różnorodne, dzięki temu trenujący ma większy wybór w doborze sprzętu.

Warto spróbować tych ćwiczeń, zwłaszcza, iż naprawdę jest bardzo dużo różnych zestawów, ale większość z nich nie realizuje pokładanych w nich nadziei. Po prostu każdy z nas ma odmienne predyspozycje i wymagania, a każdy z zestawów odznacza się określoną skalą trudności, jaką nie każdy może zaakceptować. Na szczęście trening obwodowy gwarantuje skalę trudności dla każdego, dla bardziej i mniej wymagających. Powinniśmy wypróbować i się przekonać czy jest odpowiedni dla naszych potrzeb. Być może będzie perfekcyjnie nam pasował, ale aby się o tym przekonać powinniśmy spróbować zacząć tą metodą ćwiczyć.

Tags: zdrowie, siłownia, sportowcy, trening, ćwiczenia