Jak myć zęby? Jakiego rodzaju dobrać szczoteczkę? O jakich kwestiach niezbędnie pamiętać? Co jest najistotniejsze?

Posted on 15/05/2019 7:30am

Zęby myje się codziennie, to oczywiste, że powinniśmy zadbać o ich higienę, żeby były zdrowie oraz nieczęsto się psuły. Łatwo je zaniedbać, a wtedy czekają nas dość częste wizyty u dentysty.


Zamiast tak więc tego typu problemów powinniśmy o nie się zatroszczyć, a dodatkowo warto wybierać do tego celu jak najlepszą szczoteczkę.


Taka jest z pewnością szczoteczka elektryczna oral b, gdyż jej pierwszą oraz najbardziej istotną zaletą jest obrotowa główka. Dzięki niej bardziej szybko oraz lepiej oczyścimy zęby. Zwykłą szczoteczką nie da się osiągnąć takich efektów, gdyż główka elektrycznej szczoteczki obraca się z szybkością od 6 do 32 tysięcy obrotów na minutę. Pomyślmy więc, iż mielibyśmy tak wiele wykonać obrotów zwykłą szczoteczką, no dość trudne zadanie.


szczoteczka elektryczna oral b
Author: Unimil
Wibracje, które są wykonywane przez szczoteczkę elektryczną, jak również gęste skupiska włosia jakie znajdują się na główce, pozwalają na zaoszczędzenie wiele wysiłku podczas mycia zębów. Główka takiej szczoteczki jest nieduża, więc prościej dostać się do nawet najodleglejszych zakątków jamy ustnej. Mycie zębów tego rodzaju szczoteczką to bardziej piękny uśmiech, gdyż przez ilość ruchów są one wyczyszczone lepiej, a ponadto w takich miejscach, do których nie dojdziemy zwykłą, mechaniczną szczoteczką.


łąka
Author: Joni Räsänen
Source: http://www.flickr.com


To niezwykle istotne, jeśli chcemy zyskać jak najlepsze efekty oraz mieć rewelacyjnie prezentujące się zęby.


Powinniśmy także wykorzystywać różnorakie dodatki jak płukanki do ust, żeby nasze zęby prezentowały się jeszcze lepiej, natomiast ich higiena była najwyższej jakości. Dla każdego, kto docenia piękny uśmiech, to najlepsze rozwiązanie.

Tags: SPA, dodatki, żel, kłopot