Jak można o siebie dbać, aby jak najdłużej móc się cieszyć zdrowiem, aktywnością i być zadowolonym z życia

Posted on 21/05/2019 7:20am

Spoglądając z zainteresowaniem na siedemdziesięciolatka który biega maratony wielu ludzi osób zazdrości mu zdrowia i kondycji. Jednak nie mają świadomości tego, że stroi za tym w pierwszej kolejności odpowiedni styl życia. Żeby przez wiele lat być w odpowiedniej formie i być w dobrym zdrowiu nie wystarczy jedynie chcieć, lecz trzeba również wykonać pewne kroki w tym kierunku.


ćwiczenia fitness
Author: Anders Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze rozpocząć należy od diety - zobacz, bo to właśnie ona jest najbardziej odpowiedzialna za dużą część kłopotów zdrowotnych. Przede wszystkim dieta powinna być zróżnicowana i bogata dużą ilość niezbędnych składników. Obecnie, w erze fastfoodów oraz słodyczy trochę się zapomina, jak duże znaczenie będą miały owoce i warzywa.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było poszerzyć swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj problem? Kliknij więc na ten link oraz przeczytaj więcej w opracowaniu (https://szkola-terapeutyczna.pl/niezbednik-rodzica/).

Dużo łatwiej będzie kupić dziecku ciastko, niż banana lub jabłko, a niestety tak utrwalone przyzwyczajenia będą się później przekładać na to, co będzie jadł dorosły. Zmniejszenie ilości cukrów i tłuszczów jest niezbędne dla utrzymywania organizmu w dobrej formie, bo w nadmiarze mają one bardzo zły wpływ. Warto również zmniejszyć spożywanie ciężkich potraw potraw, unikać nadmiernego solenia i co jest również ważne spożywać posiłki dość regularnie - dużo zdrowiej jest jeść pięć razy na dzień niewielkie posiłki, niż przed nocą spożywać cały duży obiad.


Dieta, warzywa, odchudzanie
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Następną istotną sprawą, o jaką trzeba zadbać jeżeli się chce długo i zdrowo żyć, jest aktywność fizyczna - dbam o siebie. O tym, jak istotny jest sport na świeżym powietrzu mówi się od dawna, wielokrotnie to zresztą potwierdziły badania naukowe. I nie potrzeba tu od razu trenować wyczynowo któregoś ze sportów, w zupełności powinno wystarczyć parę razy w tygodniu po godzinie jeździć na rowerze, biegać czy pływać. Niezwykle popularne są w ostatnim czasie najróżniejsze siłownie i kluby fitness, zakup karnetu do takiego miejsca na pewno będzie doskonałą inwestycją w swoje zdrowie. Oczywiście nie można planować, że jeżeli się będzie dobrze odżywiać i regularnie ćwiczyć, to się dożyje starych lat. Jednak z pewnością w dużej mierze ograniczy to występowanie wielu groźnych chorób, a z pewnością zwiększy energię i zadowolenie z codziennych dni.

Tags: warzywa, posiłki, fitness