Jak mądrze korzystać z zabiegu koloryzacji włosów, żeby za bardzo nie niszczyć ich struktury

Posted on 14/09/2018 7:16am

Koloryzacja włosów to dość popularny zabieg fryzjerski. Z wymienionej usługi, proponowanej zresztą przez wszystkie salony fryzjerskie, chętnie korzystają tak osiemnastolatki, jak i panie po czterdziestce, jak również babcie po osiemdziesiątce. Sęk w tym, żeby podczas zabiegów farbowania nie zniszczyć włosów.
biokap farby
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Ogromna dostępność farb, a także ich w miarę niewygórowane ceny sprawiają, że kobiety dosyć często koloryzują włosy. Robiąc zakupy w markecie warto skupić uwagę tylko na środkach wysokiej jakości, które bardzo cenią inne użytkowniczki - Apteka (Apteka Słoneczna) Chojna. Przykładowo dobrą opinią cieszy się marka Biokap farby od Annie Sloan (https://www.lonsihouse.pl/o-farbach-annie-sloan) te wedle klientek nie niszczą włosów, ale znacznie poprawiają ich kondycję. W czasie zabiegu koloryzacji trzeba jednak bezwzględnie przestrzegać wytycznych umieszczonych na ulotce wewnątrz pudełeczka.
biokap farby
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: AWBUD Wyroby Betonowe
biokap farby
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Nawet jeśli trzydziestolatka używa środków tak cenionych producentów, jak Garnier albo Biokap farby te są zresztą bardzo skuteczne, to jednakże mimo wszystko trzeba przestrzegać kilku elementarnych zasad. A mianowicie, systematyczne stosowanie specjalistycznych odżywek, balsamów oraz szamponów pomoże chronić świeżość koloru. Warto również pamiętać, aby koloryzacji nie połączyć z pozostałymi zabiegami, np. trwałą ondulacją. Można również stosować hennę, choć ona na razie cieszy się zainteresowaniem nielicznego grona reprezentantek płci pięknej - kremy na cellulit.
Nie wszystkie dwudziestolatki farbują włosy samodzielnie, gdyż wolą, żeby ten zabieg wykonała kompetentna fryzjerka. Podczas wizyty w gabinecie fryzjerskim warto także pomyśleć o pasemkach - wówczas włosów nie trzeba za często koloryzować, a dodatkowo znika problem odrostów.

Tags: firma, problem, temat, zakład