Jak dobrze wypocząć?

Posted on 31/01/2019 8:37am

Większość z nas ma już na pewno wakacyjny wyjazd za sobą. Wyjeżdżamy na wczasy zwykle w okresie letnim, kiedy dzieciaki mają wolne, gdyż już we wrześniu muszą wracać do szkolnych obowiązków.


widok na morze
Author: Kevin M Klerks
Source: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy, że dwa tygodnie odpoczynku wystarczą nam na resztę roku, to grubo się mylimy. Współczesny styl funkcjonowania wyjątkowo nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Za dużo czasu poświęcamy pracy. Za krótko śpimy, a przemęczenie staramy się zniwelować jeszcze jedną filiżanką czarnej kawy. Nie przestrzegamy zasad prawidłowego odżywiania i nie znajdujemy czasu na pół godziny aktywności fizycznej każdego dnia. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy regularnego odpoczynku.

Dlatego nawet po okresie urlopowym powinniśmy fundować sobie weekendowe wypady, w trakcie których rozluźnimy nasz zmęczony organizm i chociaż na parę dni zwolnimy to szalone tempo. Nie powinniśmy się przejmować porą roku. Nasza ojczyzna zachwyca bez względu na temperaturę na zewnątrz. Możemy być pozytywnie zdziwieni, jak jesienny wypoczynek w Kołobrzegu nas zrelaksuje. Dobrze jest odwiedzać nasze morze również w czasie jesienno- zimowym. W czasie spacerów brzegiem morza jesteśmy w stanie pooddychać jodem, który jest konieczny do odpowiedniego funkcjonowania naszej gospodarki hormonalnej.

Jeżeli jednak nie czujemy się najlepiej, musimy wybrać się do lekarza i jak najszybciej określić przyczynę. Całkiem możliwe, że tradycyjny wypoczynek już nie wystarczy i potrzebna będzie wycieczka do sanatorium. Podczas kilkudniowego pobytu w odpowiednim ośrodku będziemy mieli możliwość podreperować nasze zdrowie oraz odpocząć psychicznie od problemów codzienności. Powinniśmy jak najlepiej skorzystać z takiej szansy na relaks i odprężyć nasze ciało i umysł. W sanatorium (sanatorium truskawiec ukraina) będziemy mogli skorzystać z cudownych zabiegów zdrowotnych i relaksacyjnych. Korzystajmy z ogromnej oferty rodzimych uzdrowisk. Odprężający masaż, czy kąpiel w źródłach termicznych z pewnością pomogą nam błyskawicznie dojść do siebie. Taki wyjazd przywróci nam równowagę duchową, bez której nie możemy cieszyć w pełni naszą aktywnością.

Tags: morze, wypoczynek, sanatorium