Jak bezpiecznie zakupić leki online?

Posted on 15/08/2018 7:24am

W dzisiejszych czasach niemal wszystko można znaleźć w Internecie, w związku z czym coraz częściej każdego rodzaju zakupy można wykonać właśnie online. Jest to niezwykle komfortowe, ponieważ w większości przypadków nabyte przedmioty są dostarczane prosto do naszego mieszkania.
ortopeda
Author: julie corsi
Source: http://www.flickr.com


Dodatkowo w wielu internetowych sklepach towary są tańsze. Należy wspomnieć, że jest to także wielka oszczędność czasu, szczególnie jeżeli mowa o takich miejscach, jak na przykład apteki. Często czekamy w bardzo długich kolejkach, a nawet pomiędzy osobami, które chorują. Gdy chcemy to pominąć, zakupy w Internecie mogą być idealną opcją. W jaki sposób jednak bez obaw nabywać leki online?


Gdy decydujemy się na zakup w aptece internetowej, należy sprawdzić, czy jest to miejsce godny zaufania. Dobrym sposobem jest z pewnością dobieranie, takich punktów, które są połączeniem z apteką stacjonarną, leki dostarczane są właśnie tam. Taka apteka musi mieć również aktualne pozwolenie na działalność. Na pewno nie wolno nabywać leków sprzedawanych na portalach, na których licytuje się przedmioty i innych tego typu miejscach. Nie zyskamy pewności, czy faktycznie dostajemy to, czego chcemy, nie warto więc ryzykować. Komisja Europejska ustaliła, że od lipca 2015 roku każda sprawdzona apteka (wróć) internetowa będzie posiadała specjalnie zaprojektowane logo. W jaki sposób je rozpoznać? Będzie to biały krzyż na tle o szaro-zielonym kolorze, natomiast z lewej strony musi być umieszczona flaga państwa członkowskiego. Po naciśnięciu przeniesie nas do specjalnie przygotowanej strony, na której również uzyskamy potwierdzenie działalności zgodnej z prawem. To idealne rozwiązanie kwestii identyfikacji.


Zakupy leków w aptece internetowej ma oczywiście zarówno plusy, jak i wady. Należy brać pod uwagę wszystkie z nich. Na pewno ogromnym błędem jest kupowanie leków od niezaufanych sprzedawców. Takie wypadki są bardzo niebezpieczne, możemy narazić nie tylko stan zdrowia, lecz także życie. Kiedy nie mamy zupełnej pewności, nie możemy sprawdzić jaki jest prawdziwy skład oferowanych medykamentów. Należy także pamiętać, że leki refundowane muszą kosztować tyle samo na stronach internetowych, więc ich nabycie online wygeneruje dodatkowe koszty, gdyż zapłacimy za przesyłkę.
Dobrą stroną tego typu zakupów jest na pewno czas, jaki możemy poświęcić na zapoznanie się ze składem, bez pośpiechu zobaczymy całą ulotkę, dzięki czemu wybierzemy dokładnie to, czego w tym momencie potrzebujemy. Oczywiście rady farmaceutów są w takich wypadkach niezastąpione, aczkolwiek apteka (serwis www) internetowa daje nam czas, którego w sklepach stacjonarnych zwyczajnie nie ma. Warto z tego skorzystać.

Tags: zakupy, apteka, mowa, sposób