Implanty zębów – kluczowe wiadomości

Posted on 27/02/2019 3:22pm

Uzupełnienie deficytów zębowych z pomocą stomatologicznych implantów jest to rozwiązanie, które zgodnie rekomendują najlepsi specjaliści w naszej ojczyźnie i na świecie.
Implantologia pozwala na odtwarzanie utraconych zębów za pomocą wkrętów tytanowych imitujących korzeń zęba. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia podparcie zarówno dla pojedynczych jak też rozległych protetycznych uzupełnień. Implant to tytanowa śruba, która po umieszczeniu w dziąśle (a ściślej mówiąc pod nim) dzięki swej biozgodności ulega osseointegracji to znaczy stałemu połączeniu tytan – kość, dzięki czemu imituje korzeń utraconego ząbka. Na dzień dzisiejszy jest to najlepszy sposób na uzupełnienie tak braku pojedynczego zęba, jak też braków wielozębowych oraz całkowitego bezzębia. Implant stanowi lornetki (zobacz więcej na temat) bazę dla wypełnienia zębowego braku. Dopiero na nim przymocowuje się koronkę, most lub protezę zatem (kontynuuj) zauważalną część ząbka.


hiv test
Source: flickr.com


Wykorzystanie implantów wyklucza niezbędność urazowego szlifowania ząbków pod uzupełnienia w postaci mostków a także zapobiega zanikowi kości wyrostka zębodołowego, który to uwiąd manifestuje się nieładnym obniżeniem poziomu dziąseł oraz zanikiem naturalnego biegu wypukłości dziąseł. Zabiegu implantacji możesz dokonać tak wprost po usunięciu zęba, jak też w obszarach wieloletniego braku zębów. Należy jednakże pamiętać o tym, iż w miarę upływu czasu od wyeliminowania ząbka, warunki kostne ulegną pogorszeniu, przez wzgląd na zanik nieobciążonej kości.
Trzeba zatem uzupełniać brakujące ząbki jak najszybciej. Jeśli chodzi o implanty zębów Łódź to miasto w którym bez problemu odnajdziemy trudniącego się tym dentystę.

Tags: oko, pomoc, stomatologa