Guarana a także rodzynki - a więc, czysta kofeina przeciwko słodycz winogrona

Posted on 08/08/2019 7:34am

Czym jest guarana w proszku i jak ją użytkować? Do czego się tę rzecz stosuje? A co z rodzynkami sułtankami? Do jakich rzeczy można je używać? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego felietonu!


Zespół policystycznych jajników
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


guarana w proszku
Author: Emma Karlsmark Elfstrand
Source: http://www.flickr.com


Nasz temat rozpoczniemy od zagadnienia: guarana w proszku, która bywa czyściutką esencją kofeiny. Można ją użytkować zanim rozpocznie się treningiem, by dodać sobie więcej energii - najlepiej ją użytkować na puściutki żołądek. Istnieje możliwość powiększyć ich efekt dodając jogurcik, kakao lub soki. Podobny efekt przydaje Coca-Cola oraz Pepsi. W smaczku Guarana nie jest zbyt apetyczna, z tego powodu możliwość dodawania do środka niej tych konkretnych dodatków. Z powodu postaci proszku, jest to również o wiele bardziej proste, należy także pamiętać, iż nawet jeżeli zostanie osad na szklaneczce, powinno się go wypić! Zamieniając jednakże temacik, skoncentrujemy się teraz na słodKości, jaką dają rodzynki sułtanki!




Rodzynki sułtańskie, to odmiana rodzynki smyrneńskiej, która to jest duża, jaśniutka, oraz występuje jeszcze w dwóch gatunkach, jakimi są: damascenki i sułtanki perskie, wywodzą się one wszyściutkie spośród terenów: Turcji, Kalifornii, RPA, i Australia, oraz bywa to odmienny szczep winogron, po którym to rozróżniamy rodzynki. Każdego rodzaju rodzynki mają wewnątrz siebie błonnik, żelazo, potas, cynk a także różnego rodzaju związki mineralne.


Ma w sobie także wapń oraz bor, który to zapobiega osteoporozie, a także witaminy z grupki B a także witaminki C i E, których zadankiem jest zwalczać wolniutkie rodniki. Dlatego nie zwlekaj dłużej i zakup dla samego siebie odpowiednie rodzynki już teraz, by nie żałować obijania się nad decyzją kupna!

Tags: błonnik, żel, trening, Kości, temat