Główkujesz, jak przetrwać zimę i jesień? Może coś rozgrzewającego, coś jak pyszna domowa nalewka?

Posted on 14/05/2019 12:48pm

Okres zimowy to czas na coś przyjemnego, rozgrzewającego, coś jak pyszna nalewka. Nalewka, jaką aktualnie znamy została wymyślona przez Włochów, chociaż to nasza tradycyjna narodowa specjalność. Do wyboru jest sporo różnych nalewek, od słodkich i delikatnych, po wytrawne i mocne. Każdy znajdzie smak, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał.

nalewka
Nalewka nie została stworzona w celach rozrywkowych, dla uciechy, ale jako lekarstwo. Receptura najbardziej wiekowej nalewki – czosnkowej, powstała już około 4 - 6 wieku przed naszą erą. Określana była jako eliksir młodości i ponoć używano ją na wszelkie dolegliwości. Czosnek w tej nalewce zalewano winem, a dopiero w ósmym wieku naszej ery, przy pomoc destylacji uzyskano mocny alkohol. Taki bimber był wzbogacany ziołami, słodzony miodem, działał jak leczniczy eliksir. I tak aż do 16 wieku alkohol uchodził tylko jako lekarstwo. Dopiero Włosi to odmienili, gdyż doceniając miłe, wzbogacające nastrój działanie alkoholu, pomyśleli, że można z tego czerpać zyski.

Zainteresowały Cię opracowane przez nas artykuły? Więc z chęcią możemy rzec Ci, że czeka na Ciebie kolejny najnowszy artykuł (http://www.pizzahut.pl/) pod poniższym linkiem.



Więcej informacji:

nalewki
Author: George Grinsted
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczęli więc produkować likwory, czyli trunki do normalnej konsumpcji. Żeby „zabić” nieprzyjemny zapach i smak spirytusu dodawano do tych trunków miód, olejki i wyciągi z ziół. Nalewki stały się więc niezwykle popularne w całej Europie, a stan ten trwa do dnia dzisiejszego. Wśród najlepszych możemy wymienić cytrynówkę i nalewkę korzenną. Nalewka cytrynowa, czyli cytrynówka jest najbardziej korzystna dla osób, które preferują kwaśne smaki. Odznacza się niezwykle pysznym smakiem, rozgrzewa, a co ważne, naprawdę poprawia humor. To dość popularna nalewka, możemy ją przygotować dosyć szybko i spróbować ją prawie od razu, gdyż nie wymaga ona leżakowania. Jednocześnie nie szkodzi, kiedy ją odstawimy choćby na jedną noc. Kolejną wartą polecenia jest nalewka korzenna. Bardzo popularna przedstawicielka domowych wyrobów alkoholowych.

Jeżeli uważasz, że sprawy zaprezentowane w tym artykule są interesujące, sprawdź także ten odnośnik - to unikalna strona www, na której znajdziesz pokrewne treści.

Ma niepowtarzalny smak i cudowny aromat.

Odznacza się działaniem rozgrzewającym, więc będzie najlepsza na zimę czy jesień, ale także wieczory o każdej porze roku. Do jej wyrobu trzeba tylko czystej wódki (około 50procent), 15 g kardamonu (gdy przygotowujemy|przyrządzamy najbardziej znaną kardamonkę), sok z cytryny i startej skórki z tegoż owocu. Ta nalewka odmiennie niż cytrynówka wymaga dłuższego „leżakowania”. Tak więc po zalaniu wszystkich składników alkoholem musimy zostawić ją na dwa tygodnie do sklarowania. Po tym czasie musimy ją przefiltrować, zlać do butelek, gdzie powinna leżakować minimum sześć miesięcy. To gwarancja, że będziemy zauroczeni rezultatem, jej wspaniałym aromatem, niezwykłym smakiem.

Źródło informacji:

Tags: smak, alkohol, lekarstwo