Blog o zdrowiu

Jest to blog poświęcony głównie ziołom. Znajdziesz na nim także cenne wskazówki dotyczące zdrowia. Zapraszam!

Na czym może polegać odpowiednia oraz perfekcyjna terapia odwykowa?

Posted on 14/10/2021 3:15pm
tabletki
Author: peace6x
Source: http://www.flickr.com
W obecnych dniach większość ludzi funkcjonuje w ciągłym stresie. Niestety ma to niemało niesprzyjających dla zdrowia skutków ubocznych, do których należą np. powiększone niebezpieczeństwo różnych dolegliwości mięśnia sercowego lub wręcz niewydolność nerek.
Read more >>

roztropne suplementowanie witamin

Posted on 13/10/2021 7:21am
przygotowanie do wspinaczki
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy styl życia nie zawsze pozwala na zorganizowanie zbilansowanej diety, dlatego niekiedy należałoby sięgnąć po preparaty, jakie nam to zrekompensują. Wykaz preparatów jest niezwykle długi.
Read more >>

Zabieranie ze sobą ustnika do resuscytacji jest niezmiernie doskonałym pomysłem, być może uratujemy komuś życie

Posted on 13/10/2021 7:20am
stetoskop i książka
Author: Dr.Farouk
Source: http://www.flickr.com
Nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy świadkami wypadku albo czy w pobliżu na przykład nie zemdleje starsza osoba. W takich wypadkach dobrze jest mieć przy sobie osobistą apteczkę, która sprawi, iż będziemy w stanie pomóc poszkodowanej osobie.


Naturalnie trzeba wpierw przejść szkolenie z pomocy przedmedycznej, gdyż nieodpowiednie zachowanie w trakcie groźnej sytuacji może narazić poszkodowaną osobę na poważne konsekwencje.
Read more >>

Ganoderma lucidum – dary natury w domowej apteczce

Posted on 12/10/2021 7:37am
zdrowa kobieta
Author: Good One PR
Source: Good One PR
W dzisiejszej rzeczywistości, kiedy reklamy z każdej strony przekonują do wypróbowania następnych farmaceutyków, a firmy farmaceutyczne prześcigają się w obmyślaniu kolejnych cudownych specyfików, mających zagwarantować nam zdrowie i dobre samopoczucie, warto sięgnąć po dary medycyny naturalnej, których skuteczność poświadczana jest od pokoleń.
Read more >>

Jakim sposobem otrzymać pomoc do opieki nad starszą osobą?

Posted on 12/10/2021 7:31am
osoby starsze
Ludzie starsi oraz opiekujący się takimi osobami, często nie nie zdają sobie sprawy, iż w ramach takiej opieki niekiedy należą się seniorowi specjalne dodatki, które pomóc w zakupie lekarstw, rehabilitacji czy po prostu codziennej egzystencji. Jeśli interesuje nas opieka nad osobami starszymi Warszawa z pewnością oferuje taką pomoc. Takie wsparcie nie opiera się w w Polce na świadczeniach finansowych i mocno zorganizowanej opiece społecznej i socjalnej, ale senior może liczyć na różne formy pomocy, szczególnie jeśli nie może samodzielnie funkcjonować.
Read more >>

Zawodowe kursy zawodowe dla pielęgniarzy - akuszerstwo.

Posted on 12/10/2021 7:30am
Olej lniany
Author: Garyy Knight
Source: https://www.flickr.com
nie sposób ukryć, że poziom opieki lekarskiej i dostęp do niej ma wysokie znaczenie dla społeczeństwa. Z tego względu pojedyncze placówki starają się inwestować w swych pracowników choćby przez prowadzenie specjalistycznych szkoleń umożliwiających zdobycie wspierających uprawnień.
Read more >>

Dla kogo masaż ? - sprawdź na ten temat nieco więcej

Posted on 12/10/2021 7:26am
masaż
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Napięte plecy, boląca szyja lub ramiona mogą bardzo negatywnie wpływać na samopoczucie i codzienną aktywność. Gdy dokuczają nam tego typu dolegliwości wskazane jest skorzystać z masażu klasycznego pleców. Jest to połączenie technik masażu leczniczego z technikami masażu relaksacyjnego. Natychmiastowe odczucie rozluźnienia mięśni polepsza nasze ogólne samopoczucie. Nierzadko wykorzystywany jest też jako element terapii pojedynczych odcinków kręgosłupa. Balsam ziołowy użyty w trakcie masażu to uzupełnienie zabiegu wpływające na wszystkie zmysły. Balsam ziołowy usuwa zmęczenie, boleść, daje uczucie komfortu oraz odprężenia. Eteryczne olejki takie jak: melisa, rozmaryn, pieprz miętowy lub mentol przyjemnie pachną i pozwalają się odprężyć.
Read more >>

Elektroniczne papierosy zyskują na popularności – co powinno się o nich wiedzieć?

Posted on 12/10/2021 7:24am
przykładowe zdjęcia e-papierosa
Author: Lindsay Fox
Source: http://www.flickr.com
Polacy z coraz większą chęcią zastępują tradycyjne papierosy e-papierosami. Czy jest to korzystna opcja?
E-papieros to urządzenie inhalacyjne, które daje prawie takie same doznania jak tradycyjny papieros. Składa się z akumulatora oraz clearomizera bądź z akumulatora, atomizera oraz kartridża, czyli ustnika.
Read more >>

Jak przyjmować witaminy, ażeby sobie nie zaszkodzić?

Posted on 12/10/2021 7:24am
ratusz
Author: lumiere
Witaminy są nam niezbędne dla zdrowia, lecz gdy zażywamy je w postaci pastylek, możemy przyczynić się do przedawkowania.


Czy niewinne pastylki multiwitaminy mogą zaszkodzić nam? Przez lata przywykliśmy do zażywania ich bez specjalnych ograniczeń.
Read more >>

Biegnij na pomoc poszkodowanemu

Posted on 12/10/2021 7:14am
Szczepienie przeciwko grypie
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Każdy uczeń szkoły średniej oraz każdy, kandydat na kierowcę zdaje sobie sprawę jak istotna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się Przysposobienie Obronne miał na celu nauczyć młodzież ratowania ludzkiego życia. Do tego celu używane były m.in. fantomy jak i również ćwiczone na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.
Read more >>

Sposoby na hemoroidy

Posted on 11/10/2021 7:25am
obuwie
Author: ell brown
Sposoby na hemoroidy zależne są od stopnia zaawansowania schorzenia.


Leki na hemoroidy to: nasiadówki, balsamy. W początkach pomóc mogą domowe sposoby na hemoroidy. Jednakże niekiedy należy sięgnąć po bardziej radykalne sposoby na hemoroidy.
Read more >>

XXI wiek to czas mody na szczupłe sylwetki i wieczną młodość - należy więc zadbać o siebie oraz być optymistycznie nastawioną do świata

Posted on 11/10/2021 7:24am
Borelioza – czy zagraża Twojemu dziecku?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Obecny wiek jest niezwykle mocno skoncentrowany na wyglądzie. Czasami jest to trend wyolbrzymiony i prowadzący do takiego stanu, że gwiazdy cierpią na anoreksję, ale z drugiej strony warto podejść trzeźwo do swego zdrowia oraz troszczyć się o siebie.


Nadwaga powoduje wiele kłopotów oraz chorób.
Read more >>