Blog o zdrowiu

Jest to blog poświęcony głównie ziołom. Znajdziesz na nim także cenne wskazówki dotyczące zdrowia. Zapraszam!

Zdrowie – w jaki sposób należy współcześnie się o nie troszczyć, by możliwie jak najdłużej być sprawnym?

Posted on 10/08/2020 7:35am
Zespół lekarzy i pielęgniarek
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie powinno mieć dla każdej osoby priorytetowe znaczenie. Raz stracone będzie bardzo trudno je odzyskać, z tego względu koniecznie należy starać się możliwie jak najskuteczniej dbać o kondycję swojego organizmu, tym bardziej, że współcześnie człowiek ma do dyspozycji dużo efektywnych rozwiązań.
Read more >>

Efektywna dieta

Posted on 17/07/2020 7:32am
dieta
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Otyłość w dzisiejszych czasach to bardzo poważny problem zdrowotny, z którym w żaden sposób nie umiemy sobie poradzić. Miejmy na uwadze wszakże, iż nadmiernej masy ciała nie możemy rozpatrywać tylko w kontekście wyglądu - niech każdy wygląda jak chce, lecz niech również ma świadomość daleko idących pokłosi swoich poczynań i złych nawyków żywieniowych.
Read more >>

W jaki sposób wyszukać na terenie Wrocławia odpowiednie miejsce do rekonstrukcji ACL?

Posted on 15/07/2020 7:25am
Lekarz
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie jest jedną z najistotniejszych rzeczy w egzystencji wszystkich ludzi. Kiedy coś nas boli, chcemy jak najszybciej zażegnać problem i powrócić do zupełnej sprawności życiowej. Jeśli czeka nas jakiś skomplikowany zabieg, szukamy możliwie najlepszej lecznicy, w której zostanie on poprawnie przeprowadzony.
Read more >>

Plusy i minusy aptek internetowych

Posted on 09/07/2020 7:26am
e-apteka
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Apteki internetowe – jak wszystkie inne rodzaje sklepów wirtualnych – posiadają dobre i złe strony. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju produktów potrzebujemy. Jeśli sprawa nie jest nagląca, z pewnością warto poprzeglądać asortyment dostępny w sieci.
Read more >>

W co zaopatrzyć domową apteczkę?

Posted on 08/07/2020 7:57am
dziecko w spacerówce
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Domowa apteczka powinna być wyposażona w odpowiedni zestaw specyfików, ziółek, materiałów opatrunkowych czy też trwały sprzęt.


Po co szukać nocnej apteki gdy podstawowe specyfiki możemy mieć pod ręką? Celem łatwego odszukania potrzebnego leku, zawartość apteczki trzeba podzielić na kilka części.
Read more >>

Czepek pływacki powinien dolegać do głowy

Posted on 08/07/2020 7:50am
rolki fitness
Source: ruszajwpolske.pl
Ne ma znaczenia jakim sportem pragniemy się zajmować, by zatroszczyć się o swoją kondycję. Najważniejsze będzie tutaj to, aby okazać się być do tego wszystkiego dobrze przyszykowanym.


Czy posiadaliśmy rolki dla początkujących?


Trzeba ciągle kupować dla siebie takie sprzęty, które zezwolą nam prawidłowo wszystko wykonywać i które będą dopasowane do poziomu naszych zdolności.
Read more >>

Badanie oraz leczenie zaburzeń płodności u kobiet

Posted on 08/07/2020 7:39am
Kobieta w ciąży podczas wizyty u lekarza
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
W obrębie macicy można zaobserwować różnego rodzaju niepożądane zmiany, jakie mogą przyczynić się nie tylko do nieregularnego miesiączkowania, ale być także przyczyną poronień lub niepłodności. Czy zmiany te mogą zostać zdiagnozowane i leczone?
Read more >>

Czym jest Syndrom Widzenia Komputerowego i jakie ma on objawy?

Posted on 07/07/2020 8:35am
http://jojomobile.eu/oferta
Prawidłowa ilość mrugnięć oka w ciągu minuty, powinna wynosić ok. 12 razy, jednak w czasie pracy przy komputerowym monitorze liczba ta spada ponad dwukrotnie. Udaremnia to niestety normalne zwilżanie oka.


Ponadto długa praca przy komputerze posiada wpływ na obniżenie zdolności akomodacyjnych czy osłabiania mięśni oka.
Read more >>

Trądzik – w jaki sposób można się go współcześnie pozbyć na dłużej oraz których produktów dobrze jest przede wszystkim używać?

Posted on 07/07/2020 8:27am
kosmetyki na trądzik
Author: Unimil
Trądzik to poważna choroba skórna, a nie defekt kosmetyczny, jak uważa dużo osób, w związku z tym leczyć go należy tylko pod okiem doświadczonych dermatologów, którzy mają niezbędną wiedzę i sprzęt do przeprowadzenia chociaż najistotniejszych badań. Niestety, trądzik potrafi być rzeczywiście dosyć oporny na leczenie, z tego powodu trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na rezultaty niekiedy nawet parę miesięcy. Dość często w leczeniu trądziku wykorzystywane są maści miejscowe, aplikowane bezpośrednio na wypryski, których przeznaczeniem jest ich wysuszenie i antybiotyki, jakich nie można absolutnie przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Dodatkowo, uzupełnieniem leczenia trądziku mogą być też profesjonalne peelingi oraz zabiegi laserowe, jakie są proponowane w gabinetach kosmetologicznych lub u dermatologów. Oczywiście, kiedy planuje się ich zrobienie, uprzednio trzeba skonsultować się z lekarzem.
Read more >>

Jak należy dokonać właściwe testy psychologiczne dla kierowców?

Posted on 07/07/2020 8:27am
badania psychologiczne kierowców warszawa
Author: Media Forum
Source: Media Forum
Badania psychologiczne kierowców warszawa lub inne duże miasto powinna dokonywać w zaplanowany i głównie w precyzyjny sposób. Cały tok testów jest rozdzielony na fazy i żaden nie powinien być pominięty.


[IMG=1311/52778ff36d231___Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko-1.
Read more >>

Dla kogo masaż ? - sprawdź na ten temat nieco więcej

Posted on 07/07/2020 8:21am
masaż
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Napięte plecy, bolące ramiona lub szyja są w stanie bardzo negatywnie wpływać na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Gdy dokuczają nam tego typu dolegliwości wskazane jest skorzystać z masażu klasycznego pleców. To połączenie technik masażu uzdrawiającego z technikami masażu relaksującego. Natychmiastowe odczucie rozluźnienia mięśni poprawia nasz ogólny nastrój. Nierzadko wykorzystywany jest też jako część rehabilitacji pojedynczych odcinków kręgosłupa. Ziołowy balsam użyty podczas masażu to uzupełnienie zabiegu oddziałujące na wszystkie zmysły. Balsam ziołowy usuwa zmęczenie, boleść, przynosi uczucie komfortu a także odprężenia. Eteryczne olejki tj.: melisa, cytryna, pieprz miętowy czy mentol przyjemnie pachną oraz pomagają się uspokoić.
Read more >>

Jak wybrać dobrą aptekę?

Posted on 07/07/2020 8:21am
depresja
Author: Raymond Bryson
Source: http://www.flickr.com
Przed tym dylematem stanie każdy z nas – i nie wyłącznie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Farmaceutyczna oferta jest współcześnie niezmiernie bogata.


Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece wyposażają się w lek, ale może to być ogromny błąd.
Read more >>