Blog o zdrowiu

Jest to blog poświęcony głównie ziołom. Znajdziesz na nim także cenne wskazówki dotyczące zdrowia. Zapraszam!

Trądzik – w jaki sposób można się go współcześnie pozbyć na dłużej oraz których produktów dobrze jest przede wszystkim używać?

Posted on 26/03/2019 7:41am
kosmetyki na trądzik
Author: Unimil
Trądzik to poważna choroba skórna, a nie defekt kosmetyczny, jak sądzi wiele osób, tym samym leczyć go należy tylko pod kontrolą doświadczonych dermatologów, jacy posiadają konieczną wiedzę oraz sprzęt do przeprowadzenia chociaż podstawowych badań. Niestety, trądzik potrafi być rzeczywiście bardzo oporny na leczenie, toteż trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na rezultaty niekiedy nawet kilka miesięcy. Dość często w leczeniu trądziku stosowane są maści miejscowe, aplikowane od razu na wypryski, których zadaniem jest ich wysuszenie oraz antybiotyki, jakich nie można zdecydowanie przyjmować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Na dodatek, uzupełnieniem leczenia trądziku mogą być też profesjonalne peelingi oraz zabiegi laserowe, jakie są wykonywane w gabinetach kosmetologicznych czy u dermatologów. Oczywiście, kiedy planuje się ich zrobienie, wcześniej trzeba skonsultować się z lekarzem.
Read more >>

Leki, suplementy i kosmetyki dostępne wewnątrz sieci - a więć, wspaniałe herbatki a także kremiki nie są złe

Posted on 26/03/2019 7:41am
oczy
Author: GERATHERM®
Jakiego typu istnieją herbatki dla karmiących matek, które to w żaden sposób nie zaszkodzą dziecku? A co z kremikami na rozstępy przeznaczone dla dziewczyn w ciąży? Czy jest możliwość, że istnieją jakieś dobre preparaty na tę konkretną "przypadłość"? To wszystko i jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego artykułu!
Read more >>

Narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu niejednej mamy - wszyscy się radują i witają kolejnego członka rodu

Posted on 26/03/2019 7:39am
Budowa domu wielorodzinnego
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dziecko jest zawsze długo oczekiwanym cudem w niejednej rodzinie. Mama i tata cieszą się, a babcie i dziadkowie są dumni z następnego członka rodu - dziewczynki lub chłopczyka, którego będą mogli rozpieszczać i opowiadać mu o otaczającym go wszechświecie.


Jednakże niekiedy bywa tak, że nasze maleństwo jest alergikiem.
Read more >>

Godne zainteresowania oferty wyjazdowe dla osób marzących o urlopie nad morzem

Posted on 26/03/2019 7:39am
święta w sanatorium nad morzem
Author: Matt Reinbold
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością większość z nas zgodzi się z twierdzeniem, że nasze krajowe morze jest wyjątkowo atrakcyjne, jeśli chodzi o walory turystyczne. Co jest z tym związane, nie ma w tym nic zaskakującego, że z roku na rok coraz więcej osób stawia na pobyt głównie w nadmorskich kurortach.
Read more >>

Jak przyjmować witaminy, ażeby sobie nie zaszkodzić?

Posted on 26/03/2019 7:38am
ratusz
Author: lumiere
Witaminy są nam niezbędne dla zdrowia, jednakże jeżeli zażywamy je w formie tabletek, możemy doprowadzić do przedawkowania.


Czy niewinne pastylki multiwitaminy mogą nam zaszkodzić? Przez lata przywykliśmy do zażywania ich bez specjalnych limitów.
Read more >>

W każdej miejscowości funkcjonuje poradnia uzależnień, gdzie jak najszybciej winny zgłosić się wszystkie osoby, które mają w tym zakresie problem

Posted on 26/03/2019 7:38am
zdrowe oczy
Source: pixabay.com
sami nie potrafią pozbyć się nałogu


Nierzadko słyszy się, że zdrowy i sprawnie myślący człowiek powinien radzić sobie z kłopotami życia codziennego samodzielnie i z przyjęciem pełnej odpowiedzialności za to, jakie podejmie w związku z tym decyzje i jakie przyniesie ona rezultaty.
Read more >>

W czym będzie w stanie nam pomóc dietetyk?

Posted on 26/03/2019 7:37am
zakład
Nie radzisz sobie ze zbędnymi kilogramami? Wcześniejsze eksperymenty zakończyły się efektem jo-jo? Wybierz się do specjalisty, jakiego celem jest nauczenie Cię w jaki sposób żywić się smacznie oraz zdrowo.


Konsultacja u dietetyczki potrwa mniej więcej godzinę, obejmuje analizę składu ciała, niedomagań zdrowotnych oraz aktywności fizycznej.
Read more >>

Zdrowe posiłki dla dzieci – proste zasady

Posted on 26/03/2019 7:28am
warzywa ekologiczne
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
Zdrowa żywność jest stale istotnym tematem, mimo że w pewnym stopniu spornym. Niektórzy obawiają się paranoi żywieniowych i uważają, że to przesada. W jaki sposób przygotowywać posiłki dla dzieci? Dużą wagę przykładamy do tego, co jemy. Internetowe sklepy organiczną żywnością przestały kojarzyć się nam z ekologami i wegetarianami.
Read more >>

Każda kobieta śni o cudownych i lśniących włosach, gdyż włosy są symbolem kobiecości

Posted on 25/03/2019 9:46am
zabawa
Author: TheUglySweaterShop.com
Source: http://www.flickr.com
Piękne oraz zadbane włosy, to wizytówka każdej damy. Wobec tego tak chcemy o nie dbać - myjemy powoli, nierzadko stosujemy różnego typu maski i chodzimy do salonu fryzjerskiego na podcięcie rozdwojonych końcówek.


Aby profesjonalnie dbać o włosy w dzisiejszych czasach, trzeba się mocno namęczyć, gdyż naszym lokom nie służy stres, śmieciowe obiady, mała ilość witamin i kiepskie powietrze, które w miastach jest standardem.
Read more >>

Pobaw się z psem na zdrowie!

Posted on 25/03/2019 9:36am
Psy
Source: http://pixabay.com
Dla ludzi wykonujących pracę przy biurku zalecany jest odpoczynek w ruchu. Naturalnie sport powinien uprawiać każdy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Większości ludzi jednak trudno jest zmusić się do codziennych ćwiczeń. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Zwierzak zmusza do wychodzenia z mieszkania minimum kilka razy dziennie, na przynajmniej piętnaście minut. To już dobry początek. Każdy moment wysiłku na dworze przykłada się do poprawienia naszej formy.
Read more >>

Jak dbać o piękny uśmiech?

Posted on 25/03/2019 9:34am
Kobieta, piękny uśmiech
Author: BP
Source: BP
Z jakich powodów mieszkańcy USA tak chętnie się uśmiechają? Bo najzwyczajniej mają pełne uzębienie. To naturalnie tylko zwykłe twierdzenie, ale w zasadzie sporo w tym prawdy. No cóż, z ludźmi w Polsce jest trochę gorzej, lecz często potrafimy zadbać o ząbki. Kiedy oglądamy stare produkcje, przykładowo kronikę TV, możemy dostrzec, że nierzadko zęby Polaków były koszmarne. Jednakże to się na szczęście szybko zmienia. No dobra, ale w jaki sposób poradzić sobie z umiejętnym dbaniem o piękny śmiech?
Read more >>

Chudnij z pomocą dietetyka oraz profesjonalnego trenera personalnego

Posted on 25/03/2019 9:33am
zdrowa dieta
Author: Steve Davis
Source: http://www.flickr.com
Często zdarza się, że mimo wielu prób zrzucenia zbędnych kilogramów, wciąż nie osiągamy wymarzonych efektów. Zwykle spowodowane jest to nieprawidłowym wykonywaniem ćwiczeń bądź nieodpowiednia dietą, która ma bardzo duże znacznie w trakcie odchudzania. Pożądane efekty uzyskamy jedynie wtedy, gdy zbilansowaną dietę złączymy z aktywnością fizyczną. Read more >>

Co jeść ażeby schudnąć raz na zawsze?

Posted on 25/03/2019 9:32am
omlet
Author: madmaven
Source: http://www.sxc.hu
Jedyną metodą na zdrowe odchudzanie może być ograniczenie pożywienia, odmiana diety a także zwiększenie aktywności fizycznej. Wspomagacze odchudzania w postaci herbat bądź pastylek odchudzających nie zdziałają nic bez twego wysiłku. Obojętnie, czy chcesz zrzucić parę czy paręnaście kilogramów, zasady zdrowego, bezpiecznego chudnięcia są takie same. Główna różnica to czas dojścia do celu.
Read more >>

Efektywnie uporaj się z nielubianą nadwagą

Posted on 22/03/2019 7:33am
calominal
Author: P. i A. Bykowscy
Source: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Nadwaga to olbrzymi kłopot naszych czasów. Coraz więcej ludzi na nią się uskarża. Przede wszystkim z tego powodu, iż jemy posiłki wysoko przetworzone, szybko i byle jak.
Read more >>