Genialne pomysły na szybkie i tanie pichcenie w waszej kuchni

Posted on 07/01/2020 8:20am

Gotowanie to sztuka. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest to sztuczka magiczna, której całymi latami nie umieją rozgryźć. Tymczasem warto doskonalić się w tej sztuce, choćby w niewielkim jej fragmencie, gdyż nic nie da takiej satysfakcji jak samodzielnie przyrządzone oraz starannie podane danie, przygotowane ze świeżych i naturalnych składników. Dziś na rynku kupić można w zasadzie każdy typ sprzętu niezbędnego w kuchni, aby przygotowywanie potrawy stało się błyskawiczne oraz łatwe.

W ostatnich latach na rynku są już dostępne na przykład bardzo solidne garnki o różnych szerokościach oraz wysokościach, przeznaczane do duszenia, przygotowywania przeróżnych potraw. Ofertę uzupełniają wspaniałe patelnie, woki oraz szybkowary. Duża, stabilna patelnia z nieprzywieralnym dnem to już norma w większości kuchni. Zapewne żadna kucharząca osoba nie wyobrazi już sobie przysmażania na patelni starego typu, gdzie większość potrawy w zasadzie zostawała, przywarta do spodu lub wchłaniała olbrzymie ilości tłuszczu, żeby się nie spalić w trakcie przygotowywania posiłków. Nieocenione w każdym domu są także odpowiednie naczynia, które sprawią, że dania będą nie tyko dobrze smakowały ale i znakomicie się prezentowały - mowa tu zwłaszcza o produktach takich jak bulionówki do zupy.


Gotowanie
Author: Celebro
Source: Celebro
Na szczęście to zwykle historia. Kto ma ochotę popróbować niech poczyta, po co są woki. Woki stanowią podstawę naczyń kuchennych w azjatyckiej kuchni, w szczególności polubili go sobie mieszkańcy Chin. Woki nie są jedynie azjatycką odmianą naszych patelni. Ich kształt powoduje, że przyrządzane w nim posiłki są szybko ugotowane, a danie jest bardzo aromatyczne.

Czy omawiana publikacja przekonała Cię do znalezienia podobnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i dodatkowo przeczytaj również wypowiedzi na nasz temat!

To wszystko za sprawą wysokiej temperatury powstającej przy dnie a także na ściankach. Ale minusem jest to, że woki mają zaokrąglone dno i wymagają ciągłego trzymania ich nad palnikiem oraz mieszania znajdujących się wewnątrz składników. Dla leniwców, chcących tak samo szybko przygotować obiad znacznie przydatniejsze mogą być szybkowary (warte polecenia), których sekretem jest ciśnienie wytwarzane w szczelnie przykrytym naczyniu, dzięki niemu potrawa jest gotowa znacznie szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych naczyń. Dodatkowa zaletą będzie to, że szybkowary nie wymagają w ogóle mieszania posiłków. Zatem można zająć się czymś innym, a obiad w zasadzie robi się sam.

Tags: gotowanie, szybkowary