Gdy na mycie zębów jest już za późno? Koszty a koszty.

Posted on 06/06/2019 8:02am

Mycie zębów to codzienna aktywność dla milionów osób, ale czasem pomimo najlepszych chęci jak i używania profesjonalnych produktów do prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej, zdarzają się problemy.


zdrowie - landszaft
Author: Maciej Lewandowski
Source: http://www.flickr.com
Wtedy nie pozostaje nic innego niż umówić się na wizytę do specjalisty. Większość ludzi robi to dopiero w momencie gdy rwanie w zębie jest nie do zniesienia. Wtedy w grę wchodzi nie stomatologia estetyczna, ale stomatologia zachowawcza, zobacz stomatologia co w praktyce oznacza borowanie – najczęściej jak moment startu. Nie powoduje zdziwienia zatem fakt, że lwia część ludzi udaje się do dentysty jak na szafot. Będąc w strachu zawsze mnożymy negatywne scenariusze, co absolutnie w niczym nie pomoże i jest całkowicie niepotrzebne.
stomatologia zachowawcza
Author: ellebil1
Source: http://www.flickr.com
Stomatologia zachowawcza stomatologia zachowawcza przebyła długą drogę w trakcie ostatnich lat – współczesne możliwości gabinetów stomatologicznych znajdują się dosłownie na futurystycznym poziomie. Gdy już nie posiadamy odmiennego wyjścia niż stomatologia zachowawcza musimy odpowiedzieć sobie w sprawie – za pieniądze czy na fundusz? Jeżeli ząb boli lekarz w obu typach placówek przyjmie od razu, jednak efekty wizyty mogą się bardzo od siebie różnić. Gabinety państwowe pomimo posiadania większego niż dawniej standardu, dalej nie napawają entuzjazmem. W rezultacie większość osób decyduje się na zabiegi odpłatne, gdzie pomoc jest współmierna kosztom. Koszt naprawy zębów nie stanowi już wydatku, który jest zdolny zaburzyć na długo domowy budżet.
Końcowa decyzja zawsze pozostaje po stronie pacjenta, jednak lepiej namyślę się, czy wydatek rzędu 100 – 200 zł nie będzie lepszym pomysłem niż ciągłe udawanie się do „specjalisty” funduszowego.

Tags: pieniądze, lekarz, zabieg, problem, efekt