Gdy borykasz się ze schorzeniami stawu barkowego, zgłoś się na indywidualną rehabilitację

Posted on 12/06/2019 7:23am

Dolegliwości stawów są następstwem zarówno przeróżnych wypadków, jak i dużej aktywności ruchowej. W wielu wypadkach ból odczuwany w obrębie stawów skłania pacjentów do pójścia do specjalisty oraz zaczęcia rehabilitacji.


Rehabilitacja po wypadku
Narząd ruchu musi być sprawny

Narząd ruchu w ludzkim ciele jest rozbudowanym aparatem, która umożliwia poruszanie się, wykonanie codziennych zajęć oraz czerpanie zadowolenia z życia. Gdy dolegliwości dopadną któryś ze stawów, koordynacja ruchowa zostaje zakłócona, nawet lekkie czynności mogą powodować ból, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji nie należy odkładać leczenia, lepiej bezzwłocznie znaleźć gabinet ortopedy i odkryć podłoże dolegliwości, a w następstwie powziąć właściwe kroki, żeby im zaradzić. W niektórych sytuacjach konieczna staje się rehabilitacja, która pozwala przywrócić obolałym stawom pełną kondycję.

Uraz stawu barkowego zdarzają się bardzo często

Pośród najczęściej objawiających się urazów narządu ruchu wyróżnia się dolegliwości stawu barkowego. Urazami tego stawu zagrożeni bywają przede wszystkim sportowcy, kulturyści, jak także osoby, które w swojej pracy pożytkują przede wszystkim ruchy górnej części ciała. Częste obciążanie tej strefy narządu ruchu skutkuje stanem zapalnym oraz ciężkim bólem. W otoczeniu stawu barkowego wielokrotnie dochodzi też do zwichnięć. W przypadku podejrzeń kontuzji stawu barkowego przeprowadza się badanie ultrasonograficzne, rentgen (zobacz i porównaj) albo tomografię. Właściwe zdiagnozowanie schorzenia pozwala zadecydować o leczeniu dolegliwości. W przypadku urazu stawu barkowego stosuje się leczenie farmakologiczne, jak także rekomenduje się zmniejszenie obciążenia tej części ciała. W niektórych sytuacjach pomocna jest również rehabilitacja stawu barkowego.


Rozpocznij rehabilitację, aby wrócić do kondycji

fizjoterapia
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com
Rehabilitacja przy urazach stawu barkowego miewa różny przebieg, bywa to indywidualnie dopasowywane do rodzaju schorzenia. Rehabilitacja (rehabilitacja kręgosłupa wrocław) obejmuje czynności z dziedziny kinezyterapii, fizykoterapii, często wykorzystuje się także masaże, zabiegi laseroterapii, hydroterapię bądź krioterapię. Leczenie urazów stawu barkowego okazuje się wyjątkowo istotne, ponieważ ich lekceważenie potrafi prowadzić do rozwoju chorób zwyrodnieniowych.

Tags: choroby, ból, fizykoterapia, koordynacja ruchowa, tomografia