Elektroniczne papierosy zyskują na popularności – co powinno się o nich wiedzieć?

Posted on 12/10/2021 7:24am

Polacy coraz chętniej zastępują tradycyjne papierosy e-papierosami. Czy jest to dobre rozwiązanie?
E-papieros to urządzenie inhalacyjne, które daje podobne odczucia jak klasyczny produkt. Składa się z akumulatora i clearomizera bądź z akumulatora, atomizera oraz kartridża, czyli ustnika.


Akumulator jest możliwość doładować zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba. Atomizer ma na celu rozgrzanie watki z liquidem, który znajduje się w kartidżu, w wyniku czego wytwarza się.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy materiał, który na pewno niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Na rozwiązaniu bezwatkowym opierają się clearomizery. By je uzupełnić, wystarczy odkręcić ustnik i uzupełnić brak w zbiorniczku. Kartomizer łączy w sobie atomizer oraz kartidż, umiejscowiona jest w nim grzałka do e papierosa oraz płyn. W kartidżu znaleźć można watkę, która jest nasączona płynem. Raz na jakiś czas trzeba ten płyn uzupełnić. Bateria do e papierosa może być automatyczna bądź manualna. Pierwsza z wymienionych działa tylko w momencie, w którym się zaciągamy, natomiast druga rozpoczyna pracę się po wciśnięciu określonego przycisku. Trzeba nadmienić, że bateria do e papierosa działająca automatycznie ma ten defekt, że może się włączyć np. w razie silnego wiatru.

Rynek dostarcza e-papierosy przypominające tradycyjne papierosy, urządzenia w kształcie długopisu, a także zakupić można e-fajki.


Założenie było takie, że e-papieros miał być nie tak bardzo szkodliwy jak papieros klasyczny. Nie dostarcza on bowiem substancji smolistych, które przyczyniają się do zachorowań na raka. W związku z tym urządzenie to według niektórych opinii pomaga pozbyć się nałogu nikotynowego lepiej niż specjalistyczne pastylki czy plastry. Z e-papierosem możemy sobie zapewnić samą czynność palenia, a przy tym trzeba uwypuklić, że ten typ papierosa nie wydziela zapachów dlatego można z nich korzystać niemal wszędzie. Koniecznie musi zostać jednak zaznaczona kwestia dotycząca nikotyny, którą zazwyczaj e-papierosy dostarczają. Środek ten może nie przyczynia się do powstawania raka, stanowi jednak przyczynę innych ciężkich dolegliwości. Trzeba więc kupować liquidy, które jej nie zawierają w ogóle albo w których jej zawartość jest znikoma. Warto pamiętać, że e-papierosy to wyroby, które cały czas są przedmiotem rozmaitych badań związanych z ich ewentualną szkodliwością.

Tags: akumulator, urządzenie inhalacyjne, substancji smolistych