Dzieci bywają bardzo żywotne - często latają całymi dniami i wtedy nietrudno jest o jakiś mniejszy czy większy uraz

Posted on 03/04/2019 8:20am

Do obrażeń na naszym ciele dochodzi niezwykle często. Po prostu w większości przypadków nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nasze ciało jest tak mądrze zbudowane, że radzi sobie z dużą ilością małych urazów i nawet nas tym nie niepokoi.


Lato to czas, gdy jesteśmy często narażeni na różnego rodzaju urazy.
Uśmiechnięta kobieta
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com


Tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com


Zwłaszcza małe dzieci. Latają one po parku całymi godzinami i bawią się z pozostałymi dziećmi. Zazwyczaj nawet nie mogą stwierdzić, kiedy nabiły sobie guza albo otarły skórę do krwi. Na ciele naszego szkraba równie często powstają siniaki. Wygląda on potem jak weteran wojenny. Co więc możemy zrobić, aby krwiaki znikały prędko i nie były nazbyt zauważalne? Mamy możliwość dla przykładu przyłożyć zimny okład do obolałego miejsca. Jednak mało która mama pakuje ze sobą do parku turystyczną lodówkę, by trzymać tam schłodzony okłady. Musimy sięgnąć po bardziej wygodne środki. Mamy możliwość zatem kupić w aptece maść z arniką lub z wyciągiem z kasztanowca. Minimalizują one opuchliznę, ponieważ przyśpieszają wchłanianie się krwi. ból także będzie wtedy mniejszy, zatem posmarowanie siniaka kremem na pewno zapewni ulgę naszemu kajtkowi. Tego rodzaju maści używały już nasze babki, zatem są to sprawdzone metody.
Wiekowa tradycja oraz znawstwo ziół pomagają w tego typu sytuacjach. Zaraz po stłuczeniu będziemy mogli również przetrzeć obolałe miejsce wacikiem nasączonym octem jabłkowym - to także przyniesie sporą ulgę naszemu maluchowi.

Tags: oko, ciało, ból, maluch, miejsca