Dobra dieta, czyli jak dobrze jeść. Oceń nasze fachowe podpowiedzi.

Posted on 28/01/2019 7:29am

Określenie „dieta” większości ludzi kojarzy się zazwyczaj z otyłością i próbą pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Tak naprawdę słowo to obejmuje nie tylko diety o charakterze odchudzającym. Istnieje na przykład bardzo dużo diet, które Zalecane są w przypadku rozmaitych schorzeń.


zdrowa żywność
Author: cumi&ciki
Source: http://www.flickr.com
Ustala się wówczas specjalny jadłospis, dzięki któremu chory może szybciej dojść do zdrowia i odzyskać kondycję. Przy takich dietach zdrowotnych nierzadko zalecane jest przyswajanie produktów o dużej zawartości składników odżywczych, takich jak przykładowo kwasy omega-3. W razie ciężkiej choroby tego taki sposób żywienia musi być kontrolowany przez specjalistę. Diety dla ludzi zdrowych mogą być sporządzane na własną rękę przy pomocy różnorodnych źródeł informacji. Dobrym rozwiązaniem bywa też udanie się po pomoc do specjalisty dietetyka.

Dieta śródziemnomorska

Jedną z najczęściej stosowanych diet naturalnych jest dieta (zobacz restauracje manufaktura) śródziemnomorska. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że można ją stosować w zasadzie przez całe życie. Służy więc nie tylko utracie zbędnych kilogramów, ale również utrzymaniu kondycji oraz dobremu samopoczuciu. W diecie śródziemnomorskiej najważniejsze jest, by zminimalizować przyswajanie mięsa wołowego i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem tych pochodzących z ryb. Trzeba jeść dużo warzyw strączkowych, a białe pieczywo zastąpić ciemnym. Dzięki zastosowaniu się do tych Zasad można zrzucić parę zbędnych kilogramów. Dieta śródziemnomorska zalecana jest przez wielu specjalistów dietetyków.

Dieta dr Budwig

Inną dietą, którą można zaliczyć do naturalnych, jest dieta stworzona przez niemiecką uczoną Johannę Budwig. Najważniejszym elementem tej diety jest olej lniany z oleofarm, który trzeba spożywać w sporych ilościach. Olej ten powinien być tłoczony na zimno, ponieważ wyłącznie wówczas zachowuje swoje lecznicze właściwości. Najlepiej jest przyjmować go w formie pasty, czyli zmieszać go ze zmiksowanym chudym twarogiem. W takiej formie najłatwiej i najszybciej ulega wchłonięciu. Poza tym bardzo istotne jest, by zminimalizować przyswajanie innych tłuszczów niż ten pochodzący z oleju. Dieta dr Budwig jest używana zarówno przez ludzi zdrowych, jak i chorych.

Istnieje teraz pomocna strona, która ma ważne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Wykazano jej pozytywny wpływ w przypadku wielu rozmaitych chorób, wdrażana jest na przykład wspomagająco przy nowotworach.

Tags: dieta, życie, osoba, pomocy, liczby