Czym zajmuje się pielęgniarka oraz położna? Jakie musi posiadać cechy charakteru?

Posted on 19/12/2018 7:29am

Istnieją tego typu profesje, jakie w sposób nieodłączny są związane z pomocą. Aby wykonywać taki zawód należy posiadać pewne predyspozycje, gdyż w innym razie może być trudno spełnić codzienne obowiązki.
pielęgniarka
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Przykładem osoby, o jakiej tutaj mówimy jest pielęgniarka.

Podoba Ci taki tekst? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Kształci się ona, aby potem świadczyć opiekę nad pacjentami. Jest ona nieodzowną częścią personelu w placówkach medycznych, ośrodkach zdrowia, jak również w prywatnych domach osób chorych. Trzeba bowiem powiedzieć, iż część z tego typu osób zostaje też pielęgniarkami środowiskowymi, co jest związane z odwiedzaniem chorych w prywatnych mieszkaniach. Niektórzy, szczególnie starsi potrzebują tego typu wsparcia, bo ich zdrowie nie pozwala na to, ażeby samemu podejść na przykład do ośrodka zdrowia po zastrzyk.


Innym przykładem jest położna, która opiekuje się kobietami. Jej pomoc głównie koncentruje się na paniach w czasie ciąży oraz w połogu. Natomiast może także rozpoznać ciąże, jak i skierować na badania, jakie panie powinny zrobić, gdy istnieje podejrzenie o zagrożeniu ciąży. Poza tym taka osoba po porodzie czuwa nad zdrowiem i wspiera matkę, potrafi doradzić w sprawie opieki nad noworodkiem do 6 tygodnia życia. Doradza jak się odżywiać, kiedy jest się w ciąży. Jej zadanie to także profilaktyka schorzeń kobiecych.


Ażeby móc wykonywać powyższe zawody należy posiadać duże pokłady empatii. Poza tym dobrze jest lubić kontakt z ludźmi.
Ci, którzy zastanawiają się nad taką profesją, z reguły nie pamiętają o tym, że trzeba wykazać się silną psychiką, gdyż na co dzień zdarza się stykać z ciężkimi przypadkami. Nie można się wtedy załamywać.

Tags: kobieta, wiedza, profilaktyka, stan zdrowia