Czym różnią się od siebie napoje, soki nektary oraz jakie z nich są najlepsze?

Posted on 10/01/2019 7:39am

Niemało osób nie rozumie konkretnie czym w ogóle odróżniają się od siebie takowe napoje jak też pamiętasz na przykład, czym właściwie jest taki napój? Okazuje się, iż prawo unii europejskiej jasno definiuje tę kwestię.


Otóż nektar to rozcieńczony sok, przecier albo mieszanina wspomnianych produktów.
grający w grę na playstation
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com


dziecko
Author: kala blankenship
Source: http://www.flickr.com


uśmiech
Author: Peter Benedik
Source: http://www.flickr.com


Wspomniane unijne regulacje twierdzą o minimalnej zawartości soku w nektarze.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, ta propozycja z pewnością również będzie godna Twojego zainteresowania, gdyż odnajdziesz tam podobne wiadomości.

Ciekawą nowinką może być to, iż owa minimalna zawartość jest określona procentowo na różnym szczeblu w zależności od rodzaju owocu. Dla przykładu dla tego typu artykułów jak jabłka czy też brzoskwinie powinna ona liczyć pięćdziesiąt, trzydzieści pięć % dla wiśni, a trzydzieści dla śliwek albo żurawiny. Wszelki sok można ponadto wzbogacić o minerały czy też kwasy, lecz nielegalne jest dodawanie sztucznych barwników.


Należałoby nadmienić, że według wymienionych wcześniej norm unii europejskiej sokiem jest napój zdolny do fermentowania, ale nie jest jeszcze sfermentowany. Taki sok powinien zostać zrobiony ze świeżych albo przetrzymywanych owoców mających smak oraz zapach odpowiadający oczywistym. Ważną odmianą między takimi produktami jak nektar i sok to również dozwolona objętość węglowodanów. Wielkość ta nie winna przewyższać 200g/l słodzonego nektaru. W odróżnieniu od soku, nektar mógłby posiadać równocześnie objętości słodzące i zakwaszające.
Podobnie wszakże jak w przypadku takiego towaru jak sok, w nektarze nie winno być takich elementów jak aromaty czy też nienaturalne pigmenty. Picie soków jest bardzo właściwe oraz faktycznie soki są bardzo smaczne. Niezależnie z jakich owoców.

Tags: woda, aromat, natura, zdrowe