Czym musi się odznaczać dobry gabinet ginekologiczny? Na co panie powinny zwracać uwagę?

Posted on 11/01/2019 7:29am

Panie testujące nowy gabinet ginekologiczny oraz nowego specjalistę, u jakiego jeszcze nie były podchodzą z pewną dozą dystansu do tej wizyty. Sprawdzają czy takie miejsce będzie dla nich dobre i czy mogą zaufać tej osobie. Pierwsza rzecz to czystość i podejście ginekologa do tej kwestii. Kobiety powinny być uczulone na tym punkcie. Trzeba zwrócić uwagę chociażby na to czy koło umywali znajduje się płyn do zdezynfekowania rąk. Przy okazji tego typu wizyt warto zwrócić też uwagę na rodzaj sprzętu, w który wyposażony jest gabinet.

ginekolog
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna jego jakość bardziej ocenia się przez pryzmat tego w jakim znajduje się stanie, czy jest stary czy nowy, czy sprawnie działa. Jednak dobrze jest mieć świadomość co musi się znajdować w dobrym gabinecie ginekologicznym. Jakiego rodzaju sprzęty dobrze by tam były? Po pierwsze oczywiście krzesło ginekologiczne. Jest to podstawa takiego gabinetu, ale zwróćmy uwagę czy posiada on jednorazowe podkłady, najczęściej z papieru, jakie powinny być zmieniane po każdej pacjentce badanej na fotelu. Jest to podstawa utrzymania właściwej higieny. Aparat do USG jest dziś już często standardem.

Lekarz musi mieć możliwość zrobienia na miejscu takiego badania, chodzi zarówno o USG piersi, płodu dziecka, jak też USG dopochwowe. Ważne by można było zaraz na miejscu sprawdzić budzące niepokój objawy. Wiele zabiegów ginekologicznych właściwie nie wymaga pobytu w szpitalu tylko mogą one być wykonywane właśnie w gabinetach ginekologicznych. Do takich zabiegów rzecz jasna potrzebne jest ważne wyposażenie. Istotne jest dobre światło, z tego powodu przydatna jest lampa operacyjna . Właśnie odpowiednie natężenie światła może w dużym stopniu polepszyć komfort pracy ginekologa oraz jego precyzję.Tego typu bezcieniowa lampa to sprzęt, który jest potrzebny tak przy zwykłym badaniu jak również w czasie większego zabiegu, dlatego też powinna być ona stałym elementem wyposażenia. Sprzęt do dezynfekcji narzędzi to też podstawa. Zapewne nikt z nas nie zna się zbyt i ma problemy by odróżnić konkretne rodzaje medycznych maszyn jak chociażby koagulator, który służy przykładowo do usuwania nadżerek. Musimy jednak wiedzieć, że im więcej zaawansowanego sprzętu tym lepiej. Znaczy to bowiem, że taki ginekolog w swoim gabinecie przeprowadza dużo zaawansowanych zabiegów co znaczy, że ma na pewno dużą wiedzę.

Tags: urządzenie, USG, badania, gabinet ginekologiczny