Czy zapanowała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co możemy kupić w ekologicznym sklepie?

Posted on 25/07/2018 7:12am

Zarówno w dużych marketach, jak i w małych sklepach pokazały się półki z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i kosmetykami i chemią gospodarczą lub też sklep przywożący od rolników świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem paczkowanym.

Herbata
Author: Guziec
Source: http://www.flickr.com
Właściwie każdy eko sklep, który dopasowuje swoją ofertę do obecnych trendów i oczekiwań klientów, ma w swoim asortymencie miedzy innymi wszelkiego rodzaju nowe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony zbożowe (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) i nowe cukry, które nie są zrobione z buraków ani trzciny cukrowej (ksylitol).

Powiązane artykuły -

Wśród dużego wyboru herbatek ziołowych warto zwrócić uwagę na herbatkę z czystka, którą ceni się za sporo dobrych właściwości. Herbatka z czystka posiada cechy antyseptyczne i można ją pić każdego dnia w formie napoju słodzonego miodem, lecz również można przygotować z jej wykorzystaniem leczniczy tonik do twarzy dla osób z cerą problemową lub całkowicie ekologiczny płyn do płukania zębów. Do sporządzenia toniku wystarczy herbatka z czystka zrobiona w szklance i kilka kropel olejku z drzewka herbacianego. Płyn możemy przygotować podobnie, ale warto zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, ale też miętę i szałwię. oliwy >>> witryna internetowa


Do zaparzonych ziół dodajemy po 10 kropelek olejku z mięty i tymianku. Tak przygotowany płyn można lekko rozcieńczyć. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo wiele osób odstawia gluten, zaleca się im produkty spożywcze, które go nie zawierają lub mają, lecz nie pochodzi on z pszenicy. Dużo ludzi chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego zdrowotne właściwości.

Dostaniemy go właściwie w dowolnym kształcie, któryprzyjdzie nam do głowy. Dobrze wyposażony eko (hurtownia żywności ekologicznej - https://bioplanet.pl/) sklep ma bogatą ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych wykonanych zgodnie z zasadą fair trade, jeżeli to możliwe – pochodzących od regionalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów pochodzenia zwierzęcego - url.

Tags: owoce, Mięta, cera, tymianek, firm, kasztanów