Czy powinnam pójść do dietetyka?

Posted on 02/03/2019 7:35am

Jedzenie stanowi podstawę naszego życia, dostarcza składniki potrzebne do harmonijnego funkcjonowania, lecz też sprawia zadowolenie a także może być formą opędzania czasu wolnego.


Bezrefleksyjne spożywanie posiłków częstokroć wiedzie do nadwyżki kilogramów.
metody
Author: Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com


dieta w nietolerancjach pokarmowych
Author: StaR DusT


Czasem wystarczy ograniczyć jedzenie, ażeby waga wróciła do normy. Jednakże w pewnych sytuacjach warto udać się do dietetyka na konsultacje ażeby pozbyć się zbytecznych kilogramów na dobre. Powody korpulencji mogą być tak naprawdę dosyć różne. Do najczęstszych należą: czynniki dziedziczne - prawdopodobnie to rodziciele cedują potomkom geny odpowiedzialne za przyjmowani pożywień jak też przetwarzanie ich w energię, jeśli jedno z rodziców choruje na otyłość, istnieje ogromne ryzyko, że potomkowi również ona zagraża, wtenczas niezwykle ważna będzie prewencja, jako że dziedziczne są tylko predyspozycje, nie zaś samo schorzenie. Waga ciała w ogromnej mierze zależy od apetytu, stąd leczenie otyłości musi zacząć się od zmniejszenia zbytniego łaknienia. Na nasz apetyt wpływa ośrodkowy układ nerwowy, jeden hormon aktywizuje chęć na węglowodany, następny tę ochotę zmniejsza, warto określić, jaką substancję pobudzać do pracy. Niepohamowana chęć na jedzenie traktowana jest w kategorii nałogu, często powodem jest zajadanie napięć.
O ile ktokolwiek podejmie próbę samodzielnej walki z nadmiernymi kilogramami, musi posiadać świadomość, że ustawienie należytej diety jest to mimo pozorów wcale nie proste zadanie, niekiedy eksperymentując, można sobie wyłącznie zaszkodzić. Kiedy jest Ci potrzebna dieta w nietolerancjach pokarmowych, także musisz odwiedzić dietetyka.

Tags: żel, czas, maluch