Czy każdy pacjent z wadą oczu w postaci zeza może zdecydować się na operację? Pomocne wskazówki dla osób, zamierzających pozbyć się takiej wady wzroku

Posted on 18/04/2019 1:25pm

Niektórzy z nas od dziecka mają kłopoty ze wzrokiem. Czasami są to wady, które uniemożliwiają nam swobodne obserwowanie otaczającego świata. Większość popularnych wad wzroku można leczyć nosząc okulary korekcyjne, w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegu.

Jedną z wad, która kwalifikuje się do zabiegu jest zez. W przypadku wad, które występują u dzieci ryzyko powikłań jest o wiele mniejsze niż gdy operacja jest wykonywana u osoby dorosłej. Niezależnie jednak od liczby lat pacjenta konieczne jest wykonanie dokładnych badań, po których lekarz stwierdzi czy nasze oczy mogą zostać poddane operacji.okulista, lekarz
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Zez często bywa powodem kompleksów, w szczególności u młodych osób, z tego powodu też operacje często są wykonywane nie tylko z powodów zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Operacje zeza u dzieci najkorzystniej jest wykonywać przed 10 rokiem życia, w wielu przypadkach jednak, zadowalające rezultaty leczenia może przynieść samo korzystanie z okularów korekcyjnych. Operacja zeza u dorosłych wiąże się ze znacznie większym ryzykiem powikłań, z tego powodu też decyzja o zabiegu powinna być dobrze przemyślana tudzież poparta opinią doświadczonego specjalisty- www.optegra.com.pl nas zabieg operacji zeza a także profesjonalne centrum okulistyczne Wrocław bądź Kraków to miasta, w których odnajdziemy polecane placówki, które mogą podjąć się wykonania tego typu zabiegu. Operacje u dorosłych wykonuje się przede wszystkim ze względów kosmetycznych, dzięki temu pacjenci stają się bardziej pewni siebie. Nie zawsze jednak uzyskany efekt jest trwały, warto więc mieć to na uwadze decydując się na zabieg operacyjny.

gabinet okulistyczny
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Przed wykonaniem operacji trzeba odpowiednio się przygotować oraz zadbać o siebie i swój wzrok przez kilka dni po dokonaniu zabiegu. Operacje zeza wykonuje się na kilka sposób, w zależności od pacjenta dobiera się najlepszą metodę, po zastosowaniu której można liczyć na najbardziej zadowalające efekty.

Jeżeli zdiagnozujemy zeza u dziecka powinniśmy jak najszybciej zacząć leczenie lub wykonać operację. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo satysfakcjonujące efekty leczenia. Dorośli natomiast mogą zdecydować się na operację, żeby poprawić wygląd gałki ocznej, nie zawsze jednak możemy liczyć na trwały efekt operacji.

Tags: okulary, wzrok, zabiegi, wady