Czy implanty do dobre rozwiązanie? O jakich sprawach pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Posted on 04/04/2019 7:44am

Temat implantów jest obecny już od jakiegoś czasu, a opinie są bardzo różne. Wiele osób ich nie wybiera twierdząc, iż wpływają one stany zapalne jamy ustnej, a jednocześnie to, że organizm błyskawicznie je odrzuca. A jak jest naprawdę?
wybór leków
Author: aussiegall
Source: http://www.flickr.com
Implant to sztuczny korzeń zęba w kształcie śruby, który jest wykonany z tytanu. Jest to metal, jaki nie uczula oraz łączy się z tkanką kostną. Po przewierceniu kości umieszcza się go w szczęce lub żuchwie, w dalszej kolejności natomiast mocuje się tam łącznik jak i porcelanową koronę. Pełna konstrukcja jest wytrzymała, podobnie jak naturalny ząb. Jesteśmy w stanie więc po całym zabiegu konsumować swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, że coś się stanie z naszym nowym zębem.


Taki wczepienia tytanowej części implantu nie jest zbyt długi, gdyż zajmuje jedynie około trzydziestu minut. Jednakże do momentu zrekonstruowania zęba może upłynąć sporo czasu. Jednak dopiero po 3-6 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, osadzi się na nim łącznik, natomiast po okresie kilkunastu dni bierze się wycisk, aby stworzyć koronę. Warto taki zabieg wykonać w najbardziej właściwym miejscu, a jeśli implanty Płock plock.centrumdemed.pl usługi -


Utrzymanie się implantu to aż w osiemdziesięciu procentach jest zależne od pacjenta. Powinniśmy dokładnie oczyszczać zęby oraz chodzić co jakiś czas na kontrolę do stomatologa. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej wokół implantów będą gromadzić się bakterie, zaś to może powodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a następnie zakażenie kości. Wynikiem będzie odrzucenie wszczepu. Musimy więc pamiętać o wizytach u dentysty, aby sprawdzać stan implantów i zębów. A jak dentyści Płock gwrantuje najlepszych specjalistów.

Tags: oczy, potrawy, bakterie, natura