Czy dziecko musi obawiać się pierwszej wizyty u stomatologa i z jakiego powodu to jest tak istotne?

Posted on 12/07/2018 3:20pm

Ważne jest, żeby dziecko posiadało śliczne zęby. Im szybciej zaliczy ono pierwszą konsultację u stomatologa, tym wcześniej przyzwyczai się do lekarza oraz jego gabinetu. Nie trzeba czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do dentysty.
warzywa i owoce
Author: Andy Nobes
Source: http://www.flickr.com


Należy to zrobić o wiele wcześniej, aby mogło nabrać zaufania i aby potem nie obawiało się każdej wizyty u takiego specjalisty.


papierosy
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com


stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) zajmuje się zębami dzieci od najmłodszych lat. Gabinety dostosowane do dzieci kładą ogromną wagę do pierwszej wizyty dziecka u stomatologa. W tego typu sposób pozytywnie ono zapamięta gabinet, jeśli początkowa wizyta będzie miała na celu tylko zapoznanie się z lekarzem. Kliniki mają kompetentnych dentystów trudniących się pedodoncją od najmłodszych lat. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu, przez co dzieci nie będą mieć nieprzyjemnych wspomnień wiążących się z wykonanym zabiegiem. W pamięci będą miały tylko miłą aurę, miły personel, telewizor z bajkami oraz nagrodę dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, jakie są przeprowadzane to lapisowanie, lakierowanie zębów i uzupełnianie minerałów szkliwa.


Zapoznanie to odbywa się w formie zabawy na fotelu dentystycznym. Na zakończenie wizyty mały pacjent otrzymuje niewielki prezent. Dzięki temu dzieci wizytę u dentysty będą traktować jako zabawę oraz z przyjemnością tam wrócą. Na pierwszą wizytę można by wziąć ulubionego pluszaka lub innego przyjaciela dziecka. Gabinety stosują lapisowanie przezroczyste, czyli leczenie mleczaków u mniejszych dzieci. Impregnacja to jedna z metod walczenia z próchnicą mleczaków u dzieci. Bardzo często zabieg ten tyczy się zębów z przodu zaatakowanych przez przykładowo próchnicę butelkową.
Rozwija się ona niezwykle szybko i obejmuje w niezwykle krótkim czasie coraz więcej zębów dziecka. W trakcie nawet pół roku może doprowadzić do zniszczenia mleczaków oraz bardzo wielu zapaleń. Jeżeli nie zareagujemy na sytuację stosownie wcześnie, wymagane będzie ich wyrwanie.

Tags: stomatologia, konie, lekarza, wizyta