Czemu brak możliwości posiadania dzieci jest dla wielu par ogromną tragedią, w jaki sposób można leczyć niepłodność.

Posted on 14/04/2019 7:49am

Wiele par nie ma żadnego problemu z powiększaniem rodziny, co więcej, często dzieci te są niezbyt planowane i niekiedy w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak będzie sporo też takich, które mimo wielu starań doczekać się nie mogą upragnionego maluszka. Dla nich taki stan rzeczy często przeradza się w rodzinną tragedię, jeśli pomimo długiego leczenia nie ma sukcesu, to rozpoczynają się wzajemne pretensje i oskarżenia, co może doprowadzić do rozstania.


leczenie
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Samo leczenie też nie jest najprzyjemniejsze, miłość w rytm zegarka i kalendarza może skutecznie zniszczyć wszelakie uczucia pomiędzy partnerami. Samych technik radzenia sobie z niepłodnością jest wiele, w rzeczywistości o wyborze optymalnej będzie decydował lekarz opiekujący się daną parą. Szczęśliwie skuteczność ich jest na wysokim poziomie, jak pokazują badania, nawet 3/4 par, które się leczą w pewnej chwili doczekuje się potomstwa. Ważne jest tylko, aby leczenie rozpocząć tak wcześnie jak się da, bowiem wtedy będzie najwięcej szans. W praktyce takie leczenie będzie się zaczynać od szczegółowych badań małżonków, ma to na celu wyznaczenie przyczyn niepłodności i możliwość zdefiniowania właściwego schematu postępowania (przeczytać tutaj). W przypadku panów wykonywane jest badanie nasienia, w [jakim wyznacza się ilość i jakość plemników. Jeśli będzie chodzić o panie, to oceniany jest stan jajowodów, ich niedrożność często może być spowodowana rozmaitymi chorobami, o istnieniu jakich pani może nawet wiedzieć.


leki
Source: pixabay.com
Dokładnie wyznaczany jest również profil hormonalny, wielokrotnie się bowiem okazuje, że to hormony są odpowiedzialne za wiele problemów z poczęciem. Po odkryciu przyczyn problemów lekarz decyduje o tym, jakie leczenie zastosować. Niekiedy wystarczy zaaplikowanie leków i wyleczenie obecnych chorób, czasami potrzebny będzie jakiś zabieg, a czasami nawet to nie wystarczy. Ostatecznie, jeśli już żadne inne metody nie pomogą, to rozwiązaniem może być klinika in vitro . Sztuczne zapłodnienia, jakie się przeprowadza w takich klinikach dla niejednej pary stanowią ostatnią nadzieję na to, żeby doczekać się swoich dzieci.

Tags: dziecko, Leczenie, zabieg, małżeństwo