Co trzeba zrobić, by pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Posted on 09/03/2019 7:47am

Prywatny ośrodek terapii uzależnień czy też publiczny ośrodek to coraz częściej jedyne rozwiązanie tak trudnego problemu. W jaki sposób należy dopomóc alkoholikowi? Istotne jest stałe oparcie rodziny i przyjaciół, ponieważ osoba uzależniona ma najczęściej osłabioną psychikę i potrzebuje oparcia w swych najbliższych.


Naturalnie najwięcej zależy od alkoholika, dlatego, że bez jej świadomej zgody nie ma możliwości skierowania na przymusowe leczenie.
nadwaga
Author: Smallworldspictures123
Source: http://www.flickr.com


Dziecko śpiące
Author: Janpol
Source: Janpol


Prywatny ośrodek odwykowy - to bardzo często ostateczne rozwiązanie, ale na początku uzależnienia może wspomóc dla przykładu terapia u psychologa. Wspomagając taką osobę nie należy przyciskać, przymuszać, ponieważ próbując na siłę można jedynie wyrządzić krzywdę osobie uzależnionej. Oczywiście bardzo istotna jest niezauważalna kontrola, nie prowokowanie okazji do spożycia alkoholu. W kwestii uzależnienia warto zastopować niepotrzebne emocje, ponieważ spory mogą tylko spotęgować kłopot, a nie być nauczką dla uzależnionego. Bez znaczenia czy zdeklarujemy się na państwowy czy prywatny ośrodek terapii uzależnień - najważniejsze, aby zdać sobie sprawę z tego, że uzależnienie to choroba, która wymaga natychmiastowego działania.
Nigdy nie należy ukrywać skutków spożywania alkoholu przykładowo nigdy nie wolno chronić takiej osoby, która prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu. Bez względu na podjęte kroki rodziny najważniejsze jest to, aby to osoba chora zdawała sobie sprawę z powagi problemu.

Tags: samochód, twarz, uzależnienia, schorzenie, możliwości