Co to jest podologia?

Posted on 18/08/2017 8:54am

Podolog to fachowiec, który dopomaga utrzymać zdrowe stopy. Jego podstawowe zadanie to prewencja na stopach. Podolog okresowo kontroluje i pomaga dbać o to, by taki stan został jak najdłużej. Jeżeli już doszło do powstania zaniedbań to podolog może zrealizować zabiegi lub terapie służące niesieniu ulgi pacjentom cierpiącym z powodu procesów chorobowych w odcinku stóp.

lekarz
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym: profesjonalne przycinanie paznokci, badanie chorób płytki paznokciowej, zabiegi na paznokciach wkręcających, zabiegi na rogowatym naskórku innymi słowy usuwanie hiperkeratoz, rady ogólne i indywidualne. Podolog Śląsk, którego zobaczysz tutaj: więcej informacji przygotowany będzie do fachowej obsługi pacjentów z grupy ryzyka, tj. chorzy na cukrzycę lub reumatycy. Rozmowa i badanie podologiczne zapewniają wczesne rozpoznanie zagrożeń jak też skierowanie pacjenta do adekwatnego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian w obszarze stóp, takich jak na przykład zespół stopy cukrzycowej, ale nie wyłącznie.Podolog jest kompetentną osobą, jaka pomoże pacjentowi w dokładnym realizowaniu zaleceń lekarza, tyczących się specjalistycznej pielęgnacji stóp. Podolog występuje jako konsultant, udzielając podpowiedzi tyczących się pielęgnacji stóp a także nóg oraz aplikowania specjalistycznych mikstur. Posiada wiedzę w zakresie aplikowania podstawowych środków farmaceutycznych, protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc z pomocą specjalistycznych opatrunków jak też ortez.
Jak odnaleźć podologa w swym mieście? Starczy wpisać w przeglądarkę przykładowo: gabinet podologiczny Tarnowskie Góry - przejdź do witryny.

Tags: stopy, Pacjent, paznokieć