Co robić, by właściwie zatroszczyć się o stan swego zdrowia?

Posted on 04/04/2019 8:07am

To niezaprzeczalnie jedna z naczelnych wartości w życiu każdego człowieka. Wiek, płeć, kolor skóry czy szerokość geograficzna nie ma tu najmniejszego znaczenia.


zdjęcie maszynki do golenia
Author: András Bögöly
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy chcemy jednego - zatrzymać je do późnej starości.


Zdrowie - o czym niezwykle często zdarza nam się zapominać - nie jest wieczne i my jesteśmy kowalami swojego losu. Co więc powinniśmy robić, ażeby cieszyć się dobrą formą przez długie lata? Współcześnie coraz silniej uwydatnia się rolę, jaką odgrywa energiczny tryb życia w zapobieganiu różnym schorzeniom cywilizacyjnym, takim jak chociażby: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub otyłość. Nie bez kozery mówi się, iż ruch to zdrowie - . Systematyczne „dawkowanie” sportu dotlenia organizm a także wywiera korzystny wpływ na pracę narządów wewnętrznych, a w szczególności układu mięśniowego. Aktywność jest tak samo ważna jak profilaktyka. Częste wizyty w gabinecie lekarskim, badania kontrolne, obserwacja własnego ciala to niekwestionowana konieczność. W przedstawianym tu „przepisie” na zdrowie nie może orzywiście zabraknąć punktu związanego z dietą - odwiedź stronę i dowiedz się więcej. Stan naszego ciała w w znacznym stopniu zależy bezsprzecznie od sposobu odżywiania.


trzeba pamiętać, ażeby jeść pięć nieiwielkich posiłków dziennie, w tym co najmniej dwie porcje warzyw oraz owoców, które są źródłem wielu przeciwutleniaczy.

Tags: ruch, czas, cukrzyca, organizm, wiek