Co podać zapłakanemu maluszkowi, aby się uciszyło oraz zaprzestało marudzić i w jaki sposób wybrać najlepszy smoczek?

Posted on 05/08/2022 7:50am

dziecko marudzi i marudzi. Nie wiesz jak je uspokoić, co jemu podać, żeby na chwilę przestało marudzić. Być może jakakolwiek zabaweczka go zaciekawi? Piosenka? Poszukujesz różnych sposobów, żeby uspokoić chociaż na chwilkę maluszka, jaki już faktycznie daje wszystkim domownikom w kość.
A być może pomogłoby coś odmiennego? Tak, jest takie coś, a co to jest?


Jest to smoczek. W jaki sposób wybrać taki najlepszy? Ssanie to zdrowy odruch dziecka i niektóremu maluszkowi wystarczy ssanie piersi podczas karmienia, a inny ma chęć ssania przez cały czas. W okoliczności, kiedy konieczność ta jest znacząco zaznaczona, z pomocą przyjdzie dla nas smoczek dla noworodka. Uspokoi on dziecko, a przemęczonej matce zezwoli choć chwilkę odsapnąć. Jest bardzo dożo rywali podawania niemowlętom gryzaka.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to kliknij także ten odnośnik - tak samo interesujące informacje odnajdziesz w tekście.

Twierdzą oni, iż ssanie gryzaczka może doprowadzać do mankamentów szczęki podobnie jak ssanie palca. Najbardziej ważne jest, ażeby wybrać właściwy gryzaczek, przykładowo do wieku dziecka.


buty
Author: BOSS Green
Source: BOSS Green


Jeszcze bardziej znaczącym problemem jest rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest smoczek. W przeszłości nie było tego typu doboru, natomiast w obecnych czasach można by dobrać, czy też powinien zostać wykonany z lateksu czy też także z silikonu. Zaletą smoczka z kauczuku jest jego duża miękkość oraz niezwykle przypomina w dotknięciu pierś mamy. Ssanie za pomocą tego typu gryzaczka nie wymaga dużej mocy mięśniowej. Wszakże jego stosowanie rozleniwia malucha i nie stymuluje właściwego rozrostu aparatu mówienia. Korzystniejszym wyborem mógłby zostać dobór smoczusia silikonowego.
Jest on bardziej twardy niż lateksowy, co sprawia, że dziecko jest niejako zmuszone włożyć więcej starań w ssanie. Posiada to korzystny wpływ na rozwój mięśni języka, potrzebnych później przy nauce mowy.

Tags: dom, dziecko, natura