Co mogłoby być źródłem zgagi, jakie posiada ona symptomy i jak możemy ją wyleczyć?

Posted on 11/05/2022 7:44am

Niestrawność to często spotykana dolegliwość, która mogłaby być wywoływana zbyt ciężką dietą, przejedzeniem lub zdenerwowaniem. Niestrawność mogłaby mieć różne symptomy, m.in. ból za mostkiem, w nadbrzuszu albo pieczenie w przełyku.


Mogą wystąpić także częste odbijanie, uczucie pełności lub ucisk żołądka.
lek na zgagę
Author: ShishirS
Source: http://www.flickr.com


Funkcjonuje oczywiście skuteczny lek na zgagę. Może być nim choćby inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza tworzenie się kwasu żołądkowego. Bardzo popularnym objawem niestrawności jest także zgaga, która przedstawiana jest przez osoby na nią cierpiące jako pieczenie w gardle. Jest to objaw, który wywołany jest cofaniem się do przełyku kwasu żołądkowego wraz z treścią pokarmu. Do najważniejszych przyczyn występowania się zgagi należą m.in. złe nawyki żywieniowe , zatem objadanie się słodyczy czy jedzenie w pośpiechu. Do tych złych przyzwyczajeń należy także spożywanie alkoholu, spożywanie słodkości lub zasmażanych lub tłustych dań. Co ciekawe, na występowanie się zgagi może mieć też wpływ palenie papierosów.


Aby zredukować tę nieprzyjemną przypadłość, stosowane jest leczenie farmakologiczne, zioła lub różnego typu domowe metody. Niezwykle korzystną wiadomością jest to, że także lekarstwa na zgagę, które są oferowane w aptece bez recepty, także mogą być niezwykle efektywne. Co więcej, one również działają dosyć szybko. Oferowane są w formie powlekanych tabletek albo do ssania. Mogłyby być także proponowane w formie kapsułek, zawiesiny lub (dalsze informacje) granulatu. Preparaty te neutralizują działanie kwasu żołądkowego.
Stosowane są także wspomniane inhibitory oraz leki rozkurczające. Do łagodzenia symptomów niestrawności można także wykorzystywać zioła, choćby koszyczek rumianku lub prawoślaz lekarski. Skuteczne jest także siemię lniane.

Tags: twarz, kapsułki, natura, piersi, lek