Biegnij na pomoc poszkodowanemu

Posted on 10/11/2021 7:15am

Wszyscy uczniowie szkoły średniej jak i również każdy, kandydat na kierowcę ma świadomość jak istotna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie PO powinien wpoić młodzieży zasady ratowania ludzkiego życia. Służyły temu m.in. fantomy a także demonstrowane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.
Apteczka samochodowa
Source: czarmed.pl
Pedagog wpajał uczniom konieczność dokonania zakupu apteczki samochodowej jak i również udzielał im lekcji jak ją wykorzystywać. Zwykle pokazywał również, w jaki sposób opatrzyć rany w przypadku złamań otwartych, jak się zachować w momencie niemożności złapania oddechu, utraty przytomności czy na przykład kontaktu z wrzątkiem lub ogniem.Defibrylator AED potrzebny w każdej firmieZazwyczaj ambitni i zaangażowani pedagodzy urządzali wyjazdy do punktów krwiodawstwa, spotkania z stróżami prawa oraz personelem medycznym. Przedstawiali okropne opowiadania o tragicznej w skutkach nieznajomości podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich spotkań zawsze wiele się wynosiło. Niektórzy przez następne kilkadziesiąt lat nie zapominają jak bez szwanku wynosić z samochodu osoby, których życie jest zagrożone jak zareagować w przypadku niespodziewanego wycieku krwi, a nawet czym jest defibrylator aed.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życiaInaczej ten problem prezentuje się w przypadku kursów na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na gruntowne poznanie zasad ruchu drogowego, technicznej obsługi samochodu, a także właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Często przeznaczone są na nią dwie godziny, w czasie których przedstawiciel służby medycznej przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Nie ma w nich mowy na przykład o konieczności zaopatrzenia się na urlop apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wzmiankuje.

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wolaCo roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie w wyniku wypadków drogowych. Niektórych ofiar udałoby się uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. na wakacyjny urlop mamy obowiązekrównież zabierać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie uniedogodnienia oraz termometry bezdotykowy w ofercie czarmed.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest na niskim poziomie. Niektórzy ignorują ten temat, myśląc, że ich to nie spotka. Może jednak przyjść taki czas, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli będą mieli szczęście znajdzie się ktoś, kto ma odmienne zdanie i będzie w stanie im tej pomocy udzielić.

Tags: krążenie, Krwiodawstwo, defibrylator aed, ofiary, oparzenia, ratownik