Badanie oraz leczenie zaburzeń płodności u kobiet

Posted on 10/08/2022 7:20am

W obrębie macicy mogą pojawić różnego typu niepożądane zmiany, które mogą przyczynić się nie tylko do nieregularnego miesiączkowania, lecz być także przyczyną poronień lub niepłodności. Jak zmiany te mogą zostać zdiagnozowane i leczone?

Wizyta u położnika
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Przyczyną niepowodzeń w zajściu w ciążę u pań mogą okazać się zmiany w obrębie macicy. Nie można niestety ich wykryć bez odpowiedniego badania którym jest histeroskopia. Wykonywana histeroskopia będzie badaniem przeważnie stosowanym w środowiskach ambulatoryjnych. Pacjentka, u której zabieg być wykonywany nie musi przebywać w szpitalu, po kilku godzinach od wykonania zabiegu ma możliwość powrócić do domu. Histeroskopia jest nie jedynie metodą diagnozowania zmian w obrębie macicy, ale również możliwością zastosowaną do usunięcia tych nieprawidłowości. Zarówno badanie, jak też zabieg histeroskopii można wykonać w prywatnych gabinetach ginekologicznych. Pacjentki mieszkające na terenie województwa śląskiego powinny wyszukać lekarza i kliniki wykonującej zabiegi histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej korzystając z Internetu. Należy do wyszukiwarki internetowej wprowadzić frazę „ginekolog Bielsko-Biała”, aby po kilku minutach można było przeglądać dane specjalistów oraz klinik ginekologicznych. Można też sprawdzić na stronieWpisując w Google hasło „ginekolog Bielsko-Biała” zaciekawione pacjentki z województwa śląskiego znajdą wykaz specjalistów oraz prywatnych klinik ginekologicznych, lecz również spis ośrodków ginekologicznych, jakie mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyta w tego typu placówce odbywa się w ramach ubezpieczenia, dlatego jest bezpłatna. Zabieg histeroskopii należy do badań mało inwazyjnych, toteż nie ma potrzeby, aby kobiety korzystające z tego zabiegu przebywały w szpitalu. Typowe badania w nawiązaniu do histeroskopii nie są bolesne, wykonywane są wobec tego bez konieczności znieczulania. W przypadku nieco bardziej zaawansowanych zabiegów pacjentkom podaje się znieczulenie ogólne. Zabiegi są bezpieczne, chociaż, jak w wypadku każdego zabiegu medycznego istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Operację histeroskopii stosuje się między innymi do usuwania mięśniaków.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link zdrowa żywność, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niesamowicie zaciekawią.

Jeśli przyczyną bezdzietności będą nieprawidłowości w macicy, na przykład polipy wówczas ich wyeliminowanie poprzez zabieg pozwala kobiecie zajście w ciążę. Więcej dowiesz się na tej witrynie

Tags: badanie, znieczulenie, macica